Yeni Model Skoda Elektrikli Otomobilleri

Yeni Model Skoda Elektrikli Otomobilleri

Yeni model Skoda elektrikli otomobilleri yeni nesil teknolojilerle desteklendikleri ölçüde başarılı sonuçları ortaya koymaktadır. Özellikle performans konusunda başarılı sonuçlar ortaya koyan modellerin adresi konumunda yer alan Skoda; Vision E konsept otomobiliyle elektrikli otomobil piyasasında güçlü bir şekilde yer almaya başladılar.

Yeni nesil teknolojilerle desteklenen Skoda, Mladá Boleslav şehrinde bulunan bir Çek otomobil üreticisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Volkswagen Grubu’na ait olan bu marka; 2000 yılından beri grubun bir parçası olarak piyasada güçlü bir şekilde yer almaktadır. Ülkemizde de son zamanlarda ilgi gören markalar arasında yer almayı başarmaktadır.

Skoda Elektrikli Otomobillerinin Modelleri

Tamamen elektrikli bir otomobil olan Vision E konsept; 480 km mesafe menziliyle dikkatleri üzerine çekmeyi de başarıyor. En temel model olan Vision E; yine de bir elektrikli otomobilden bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahip olmasıyla da büyük beğeni kazanıyor. Vision E Xtreme aynalar yerine kameralar ve kapılara yerleştirilmiş bilgi-eğlence ekranları dahil tüm özelliklerle birlikte tasarlanan bir model olarak da dikkat çekici bir etkiye sahip!

Yeni Model Skoda Elektrikli Otomobilleri

Normalden daha büyük tekerleklere sahip olan Vision E Sporf diğer modellerden daha sportif görünüme sahiptir.  Vision E Xtreme’ye benzeyen ancak daha az özelliğe ve daha fazla temel malzemeye sahip olan Vision S de son derece iddialı bir model olarak da karşımıza çıkıyor. Son olarak da Sport versiyonuna benzeyen ancak bu sportif özelliklerden hiçbirini içermeyen Vision S Xtreme kullanıcıların karşısına çıkıyor. Burada Skoda’nın son zamanlarda adından çok daha fazla bir şekilde söz ettirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yeni Model Skoda Elektrikli Otomobilleri 2023

Skoda, arkadan çekişli ve arkadan motorlu küçük aile arabaları üretme geçmişiyle tanınan uluslararası olarak bilinen bir markadır. Son yıllarda Skoda; elektrikli otomobil piyasasında da dinamik bir yapıya sahiptir. Yeni model Skoda elektrikli otomobilleri; elektrifikasyon stratejisinin bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Öte yandan Skoda; 2025 yılına kadar hibrit veya tam elektrikli güç aktarma organlarına sahip tüm yeni araçlarıyla piyasaya sürmeyi planlıyor.

Skoda, Vision E konsept otomobiliyle piyasaya adımını atmıştır. Bu araç, 500 km’nin üzerinde tamamen elektrikli bir menzile sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Skoda ayrıca Citigo EV ve Rapid eTGE hatchback dahil olmak üzere bir dizi hibrit modelleriyle de piyasada güçlü bir şekilde yer almayı hedeflemektedir. Öte yandan bu yeni modellerin güç ve performans konusunda yeni nesil çözümlerin merkezinde yer aldıkları bilinmektedir. Yeni model araçlar artık rent a car hizmetlerinin de vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

12 Ekim 2022
YORUMLAR
YORUMLAR