Yeni Mercedes AMG C43 Özellikleri

Yeni Mercedes AMG C43 Özellikleri

Yeni Mercedes AMG C43 özellikleri bakımından göz dolduruyor. Kompakt yönetici otomobil segmentindeki en sportif model olan AMG C43; 408 hp ve 600 Nm maksimum torka sahip 4.0 litrelik sekiz silindirli biturbo motorlar etkileyici hızlanma rakamlarını garanti ediyor. Bu yeni model; 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,9 saniyede çıkıyor.  Yeni nesil teknolojilerle donatılan bu model; son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarıyor!

Azami hız 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış olan AMG C43; Olağanüstü performans ve yüksek verimliliğin birleşimi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca motorun düşük yüklerde çok verimli bir şekilde çalışmasına izin veren akıllı bir termal sisteme de sahiptir. Bir de trafik ışıklarında beklerken veya sık sık durup kalktığı şehir içinde araç kullanırken olduğu gibi, uzun süre ihtiyaç duyulmadığında motoru kapatan bir stop-start işleviyle de göz dolduruyor.

Yeni Mercedes AMG C43 Kullanım Özellikleri

Yeni Mercedes AMG C43, benzersiz bir güç, performans ve lüks kombinasyonu sunan yüksek performanslı bir spor sedan olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yeni model, etkiyici bir performansa sahip olmakla birlikte üst düzeyde tasarımıyla da büyük bir beğeni kazanmaktadır. AMG C43; 5.500 rpm’de 408 HP ve 2.000 ilE 4.300 rpm’de 500 Nm maksimum tork sağlayan tamamen yeni bir AMG 4.0L V8 çift turbo motora sahiptir. Motor, farklı sürüş modlarına sahip 9 vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilmiştir.

Yeni Mercedes AMG C43 Özellikleri

AMG C43 modelinde dört sürüş modu bulunmaktadır.  Bunlar;  Comfort, Sport, Sport+ ve Individual modlarıdır. Konfor modunda şanzıman vitesleri otomatik olarak değiştirirken, Spor modunda vitesleri manuel olarak değiştirir. Sürücü ayrıca otomatik şanzımanın kendi kendine yaptığından daha hızlı veya daha yavaş vites değiştirmek isteyip istemediğine bağlı olarak iki farklı vites değiştirme hızı arasında seçim yapabilir. Tüm bu bilgiler ışığında bu yeni modelin son zamanların gözde tasarımlar arasında yer aldığını ifade etmek mümkün olmaktadır.

Yeni Mercedes AMG C43’ün Güvenlik Özellikleri

Güvenlik konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilen; Yeni Mercedes AMG C43, aracı yalnızca 33 fit içinde 62 mil hızla durdurabilen bir dizi güçlü frene sahiptir. Ayrıca üç ayarlı uyarlanabilir havalı süspansiyona sahip olan bu yeni model göz alıcı tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Sürücülerin araçlarının süspansiyonunu tercihlerine göre ayarlamasına olanak tanıyan bu yeni modelin, sürüş konforu konusunda da ideal bir model olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

7 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR