Yeni Hyundai Elantra

Yeni Hyundai Elantra

Yeni Hyundai Elantra, Hyundai’nin kompakt otomobilinin dördüncü neslidir. İlk nesil Elantra, 1990 yılında eski Hyundai Pony’nin yerini almak üzere piyasaya sürülmüştü. Hyundai Elantra 2011 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri bir kez güncellendi. Mevcut modele hafif bir makyaj yapıldı, ancak yine de orijinal tasarım dilini koruyor. Son model Elantra hem tasarım noktasında hem de performans noktasında etkili bir hizmetin merkezinde yer almaktadır.

Yeni modeldeki en büyük değişiklik, eski 2.0 litrelik doğal emişli dört silindirli motorun yerini yeni bir motorun almasıdır. 197 beygir gücü ve 195 feet torka sahip 2.0 turboşarjlı dörtlü bir motor, Spor modellerinde altı ileri manuel ya da otomatik şanzımanla eşleştirildi. Bu da tam anlamıyla harika bir performansa sahip olan bir modelin karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılmaktadır. Böylece yeni nesil Elantra modelinin her zaman gözde araçlar arasında yer aldıkları biliniyor.

Yeni Hyundai Elantra Tasarım Özelliği

Yeni Hyundai Elantra her iki güç kaynağını aynı anda kullanan bir hibrit versiyonu da bulunan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik söz konusu olduğunda, yaya algılamalı standart önden çarpışma uyarısı ve yaya ile otomatik acil frenleme alırsınız. Böylece bu yeni modelin, sürüş güvenliği konusunda da ideal bir etkiye sahip olduğu biliniyor.

Yeni Hyundai Elantra

Hyundai Elantra, 1.8L motora sahip, toplam 168 beygir gücü ve 154 lb.-ft sunan 5 yolculu bir sedan olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle; elektrikli aynalar, elektrikli camlar, anahtarsız giriş ve hız sabitleyici gibi çeşitli standart özelliklere sahiptir. Bir de bu modelin standart özellikler listesine alaşım jantlar, tavan rayları ve diğer özellikleri de dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

Elantra, seveceğiniz birçok standart özellik ile birlikte tasarlandığından gözde tasarımlar arasında yer almaktadır. Hyundai Elantra, 2.0 litrelik turbo şarjlı dört silindirli motor veya 1.5 litrelik turbo şarjlı dört silindirli motorla sunulacak orta boy bir sedan. Her iki motor da sekiz ileri otomatik şanzımanla eşleştirilecek bir yapıya da sahiptir.

Yeni Hyundai Elantra’nın Konfor Özelikleri Nelerdir?

Yeni Hyundai Elantra, çekici bir stil, konfor ve değer karışımı sunan kompakt bir otomobil olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Yine 18 inç alaşım jantlar, anahtarsız giriş ve çalıştırma, otomatik farlar, uzaktan araç çalıştırma gibi özellikleriyle de bu yeni model üst düzeyde bir etkiye sahip bir model olarak da dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

30 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR