Wolkswagen Taigo

Wolkswagen Taigo son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmektedir. Wolkswagen markasının ilk SUV Coupe Modeli olarak karşımıza çıkan Taigo, tasarım ve donanım olarak en çok tercih edilen modellerden biri olmayı başardı. Spor görünümüyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Wolkswagen Taigo’nun hem tasarım özellikleriyle hem de kullanım özellikleriyle dikkat çekici bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Wolkswagen markası her yeni üretimiyle farklı özellikler sunuyor. Lansmanı ile adını oldukça duyuran ve satışları hız kazanan Taigo, birçok kullanıcı tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Wolkswagen Taigo Tasarım Özellikleri

Wolkswagen Taigo tasarım özellikleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı bir araç modeli çıkmaktadır. Güçlü motorları ve birçok renk ve tasarımıyla tercih edilebiliyor. Gelişen teknolojiyle artık çevreye daha duyarlı otomobiller üretiliyor. Wolkswagen de Taigo ile düşük yakıt tüketimi ile çevreye daha dost bir model geliştiriyor.

IQ aydınlatma sistemi ile LED modül fazlalığı sunarak mükemmel bir aydınlatma teknolojisi geliştirilmiş durumda. Cam tavan seçeneği birçok aracın aksine bütün tavanı kaplayacak şekilde tasarlanmış. Gece sürüşleri için muhteşem bir gökyüzü deneyimi edinebilirsiniz.

Güvenlik noktasında ise kör nokta için geliştirilen uyarı sistemiyle kör noktada bulunan araca karşı daha dikkatli olmanızı sağlar. En çok göze çarpan özelliklerinden biri de ön saklama bölümüne telefon konularak şarj edilebiliyor olması. Wolkswagen Taigo’nu performans özellikleriyle dikkat çekici bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Wolkswagen Taigo

Wolkswagen Taigo Performans Özellikleri

Wolkswagen Taigo’nu performans özellikleri bakımından son derece iddialı bir konuma sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Teknik özelliklerine bakacak olursak;

– Önden Çekişli, Hatchback

– 0-100 km arasında hızlanma 11.1 saniye

– Maximum Hız 191 Km/s

– Ağırlık 1142 Kg

– Bagaj Kapasitesi 440-1122 L

– Menzil 740 Km

– Lastik Boyutları 205/60 R16

– Vites seçenekleri ise 5 ileri manuel, 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şeklindedir.

Wolkswagen Taigo Kullanım Özellikleri

Wolkswagen’in anahtarsız çalıştırma özelliği yeni araçlarının hepsinde mevcuttu fakat Taigo’da aynı zamanda anahtarsız girişle de çalıştırma seçeneği sunuyor. Kullanım açısından da oldukça konfor sağlıyor. Motor olarak 1.0 ve 1.5 hacim olmak üzere farklı seçenekler sunuyor. Wolkswagen Taigo’nun yakıt tüketimi konusunda son derece iddialı bir konuma sahiptir.

Wolkswagen Taigo Yakıt Tüketimi

Şehir İçi Yakıt Tüketimi 6.0 L

– Şehir Dışı Yakıt Tüketimi 4.0 L

– Karma Tüketim 4.7 L

– Yakıt Deposu 40 L olarak belirlenmiştir.

28 Haziran 2022
YORUMLAR