Volkswagen Golf R Özellikleri

Volkswagen Golf R özellikleri tam anlamıyla konfor ve performans odaklı bir şekilde tasarlanmıştır. Volkswagen Golf R, Mart 2019’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve bu yıl içinde Avrupa’da satışa sunulacak bir sıcak hatchback modelinin son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirdiği de bilinmektedir. Yedinci nesil Golf’e dayanıyor, ancak derinin altında bazı önemli değişiklikler vardır.

Volkswagen Golf R modelinin güç aktarma sistemi de yenidir. 2.0 litrelik turbo benzinli motor, standart olarak altı vitesli düz şanzıman ve isteğe bağlı olarak sekiz vitesli otomatik şanzıman da BMW M4 GT3 modelinin özellikleri arasında yer almaktadır. Volkswagen Golf R, 2009 yılında GTI’ın yerini almak üzere tanıtılan kompakt bir otomobildir.

Volkswagen Golf R her şeyden önce giriş seviyesi bir performans arabası olarak tasarlanmıştır. Ancak o zamandan beri VW’nin en popüler araçlarından biri haline gelmiştir. Golf R, her ikisi de 208 beygir gücü ve 258 lb/ft tork üretebilen 2.0L turbo şarjlı 4 silindirli motor veya 2.0L turbo şarjlı 4 silindirli dizel motorla birlikte tasarlanmaktadır.

Volkswagen Golf R Özellikleri

Volkswagen Golf R Tasarım Özellikleri

Volkswagen Golf R, manuel veya otomatik şanzımanlarla da tasarlanmıştı. Ancak manuel şanzımanın diğer bazı VW modellerinde olduğu gibi dört yerine sadece üç pedal sunduğuna dikkat edilmelidir. Otomobil ayrıca, ısıtmalı ön koltuklar ve çift bölgeli klima kontrol sistemleri de dahil olmak üzere, sürücünün seçebileceği çeşitli farklı iç mekan seçenekleri sunmaktadır.

Volkswagen Golf R, 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana bir hot hatch favorisi olmuştur R’nin turbo şarjlı dört silindirli motoru, 300 beygir gücü ve 280 pound-feet tork üretiyor ve bu, otomobili sıfırdan 60 mil / saatte yaklaşık 5’te fırlatmaya yetmektedir. Bu araç, standart olarak yedi vitesli çift debriyajlı otomatik şanzımanla geliyor, ancak alıcılar altı vitesli manuel şanzımanı tercih edebilmektedir. Düz şanzıman yalnızca önden çekişli modellerde mevcuttur; temel modellerde veya isteğe bağlı Performans Paketi olanlarda düz şanzıman için dört tekerlekten çekiş gereklidir.

Volkswagen Golf R Standartları Nasıldır?

Volkswagen Golf R, her gün yaşamayı kolaylaştıran birçok standart özelliğe sahiptir. Dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto gibi uygulamalara erişmenizi sağlayan önceki VW modellerinden bir güncelleme içermektedir. Diğer standart öğeler arasında LED farlar, LED arka lambalar, yağmur sensörlü silecekler ve anahtarsız giriş bulunmaktadır. Volkswagen Golf R modeli, yeni nesil teknolojilerle desteklenen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

4 Temmuz 2022
YORUMLAR