Toyota Elektrikli Otomobilleri

Toyota Elektrikli Otomobilleri

Toyota elektrikli otomobilleri gündeme geldiği zaman karşımıza üst düzeyde seçenekler çıkıyor. Toyota markasının hedefi, 2050 yılına kadar sıfır emisyona sahip olacak otomobilleriyle piyasada yer almaktır. Uluslararası platformlarda üst düzeyde bir etkiye sahip olan Japon otomobil üreticisi iki yönlü bir yaklaşım benimsemesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle içten yanmalı motorlarından kaynaklanan emisyonları azaltırken pille çalışan otomobillerin satışlarını artırmak konusunda yeni nesil çözümler ortaya koyan Toyota halihazırda birkaç hibrit model satıyor.

2020 yılı itibariyle serisini üç yeni pille çalışan araçla genişleten Toyota son zamanlarda yeni model araçlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle yeni nesil çözümleri ortaya koyma kabiliyetine sahip olan Corolla Hatchback e-Power adlı küçük bir SUV son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu araç; e-Palette adlı bir minivan ve Toyota Supra e- adlı bir sedan olarak da dikkatleri üzerine çekme kabiliyetine sahiptir. Tüm bu bilgiler ışığında Toyota markasının son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiğini rahatlıkla ifade etmemiz de mümkün olacaktır.

Toyota RAV4 Modelinin Özellikleri

Toyota diğer şirketlerin üretim arabalarıyla rekabet edecek bir yapıya sahiptir. Yeni nesil modellerle dikkatleri üzerine çeken Toyota; 2020 yılında RAV4 crossover modelinin tamamen elektrikli bir versiyonunu piyasaya sürmeyi başarmıştır. Böylece tam olarak beklentileri karşılayan araçların da adresi konumunda yer alan Toyota; ülkemizde de ilgi görmeyi başarmıştır.  Toyota, ilk elektrikli otomobili olan RAV4 EV’yi 2012’de satmaya başladıktan sonra piyasada güçlü bir şekilde yer aldı.

Toyota Elektrikli Otomobilleri

Toyota elektrikli otomobilleri söz konusu olduğu zaman karşımıza RAV4 elektrikli otomobil serisi; üst düzeyde bir performansın adresi konumunda yer almayı başarıyor. Üst düzeyde teknolojilerle desteklenen RAV4 EV, 21 kWh lityum iyon pil paketinin bir şarjıyla 135 km mesafe kat etmesiyle ön plana çıkmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak bu uluslararası markanın adından sıklıkla rahat bir şekilde söz ettiğini rahatlıkla söz edebiliyoruz.

Yeni Nesil Toyota Elektrikli Otomobilleri

Toyota ilk olarak Prius modelini 1997’den beri hibrit pazarına sunmuştur. Hibrit pazarının temel dayanağı olan bu model; yeni nesil çözümleri de beraberinde getirmektedir. Ancak Toyota’nın ilk tamamen elektrikli aracı olan RAV4 EV’yi piyasaya sürmesi sonrasında Toyota elektrikli otomobilleri de sıklıkla gündeme gelmeye başlamış durumdadır. Bu uluslararası marka; Corolla hibrit ve elektrikli versiyon ile C-HR konsept otomobilini temel alan yeni bir elektrikli SUV dahil olmak üzere farklı araç modelleriyle de kullanıcısının karşısına çıkmayı planlıyor!

8 Ekim 2022
YORUMLAR
YORUMLAR