Suzuki Swift

Suzuki Swift

Suzuki Swift, Japon üretici Suzuki tarafından üretilen küçük bir otomobildir. 1985’teki lansmanından bu yana, birkaç büyük değişiklik geçirdi. Şimdiye kadar geçen süre içerisinde dünya çapında 6 milyondan fazla sattı. Otomobilin ilk nesli, Kei otomobili olarak pazarlandığı Japonya hariç, çoğu ihracat pazarında Cultus olarak biliniyordu. İlk nesil Cultus/Swift, Alto/Fronte’nin altına yerleştirildi ve su soğutmalı 4 silindirli bir motora sahipti.

İlk nesil araçlarda üç vitesli otomatik veya beş vitesli manuel şanzımanla mevcuttu. Ancak ilk nesil tasarımları dört tekerlekten çekişli değildi. İkinci nesil Cultus/Swift  1.0 litre üç silindirli motor veya 1.3 litre dört silindirli motorla mevcuttu. Uluslararası olarak Suzuki Swift olarak pazarlandı. Bununla birlikte, her iki motor da, üst düzeyde bir performans mevcuttu. Suzuki Swift ise daha çok üçüncü nesil tasarım özelliğine sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor!

Suzuki Swift’in Özellikleri Nelerdir?

Suzuki Swift, küçük, önden motorlu, önden çekişli bir süpermini otomobildir! Uzun yıllar İngiltere’de en çok satan otomobil olmuştur.  En güncel modelinde; 1,2 litre veya 1,3 litre benzinli motor veya 1,3 litre dizel motorla üç kapılı veya beş kapılı hatchback olarak mevcuttur. Güç ve performans söz konusu olduğu zaman harika bir tasarım özelliğine sahip olan bu aracın; sürüş deneyimi konusunda da harika bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Şehir içinde pratik bir kullanım özelliğine sahip olan bu yeni model; uluslararası piyasalarda da ses getirmeyi başaran bir model olarak dikkatleri üzerine çekiyor!

Suzuki Swift

Suzuki Swift’in özellikle son zamanlarda çok daha popüler bir hale geldiği biliniyor. Bu yeni modelin en çok dikkat çeken özelliğiyse geleneksel kapıya monte aynalar yerine ikiz yan aynalarının var olmasıdır. Gövde tasarımına entegre edilmiş büyük farlar ve basit tamponlarla kompakt bir ön uç tasarımına sahiptir.  Yeni Swift iç mekan tasarımı konusunda da etkili bir tasarıma sahip olmasıyla büyük beğeni kazanıyor. İç mekan, maksimum sürücü görünürlüğü ve konforu için birkaç düğme ve düğme ile basit bir gösterge paneli düzenine sahiptir. Bu da onu her zaman gözde tasarımlar arasında yer almasına yetiyor!

Suzuki Swift Teknik Özellikleri

Günümüz koşullarında Suzuki Swift teknik özellikleri söz konusu olduğu zaman, CD, GLX, ZR formatları karşımıza çıkmaktadır. Motor seçeneklerine baktığımız zaman; 1.2 L Benzin; 1,3 L Benzin; 1.0 L Dizel seçeneklerinden söz edebiliriz. Yakıt verimliliği konusunda da iddialı bir özelliğe sahip olan bu yeni modelin, son zamanlarda sıklıkla adından söz ettirdiğini ifade etmek de mümkün olmaktadır.

30 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR