Subaru Solterra

Subaru Solterra

Subaru Solterra, birçok standart özellik ile gelen kompakt bir SUV modeli olarak karşımıza çıkıyor! Bu yeni aracın en önemli özelliklerinden biri standart portbagajıdır. Portbagaj, seyahat etmeyi seven insanlar için harikadır. Ayrıca bagaj, kamp malzemeleri ve daha fazlasını saklamak için bir platform olarak kullanılabilir. Portbagaj, arazide sürüş yapmaktan hoşlananlar için de harikadır. Çünkü engebeli arazide sürerken ekipmanlarını saklamak için kullanabiliyorlar.

Birçok kişinin bu araçla ilgili beğendiği bir diğer özellik ise isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sistemidir. Bu sistem, her bir aksın herhangi bir zamanda ihtiyaç duyduğu çekiş gücüne göre torku ön ve arka akslar arasında dağıtarak yağışlı veya buzlu koşullarda aracınız üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmanızı sağlar. Dolayısıyla bu yeni modelin güç ve performans noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yeni Model Subaru Solterra Özellikleri

Yeni Subaru Solterra, temel model Premium ve Limited olmak üzere üç donanım seviyesinde sunulacak orta boy bir crossover SUV aracıdır. Temel model 18 inç alaşım jantlar, ısıtmalı yan aynalar, 8 inç dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu, arka koltuk kolçakları ve altı hava yastığı ile standart olarak tasarlanmıştır.

Premium donanım, temel modele 19 inç alaşım jantlar, ısıtmalı ikinci sıra koltuklar ve deri döşeme ekler. Sınırlı donanım, elektrikli güneşlikli panoramik açılır tavan, ısıtmalı direksiyon simidi ve yükseltilmiş 10 hoparlörlü Harman Kardon stereo sistemi gibi daha da standart özellikler ekler. Tüm kaplamalar, önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli seçenekleriyle standart olarak tasarlanmıştır.

Subaru Solterra

Yeni Solterra, seçtiğiniz donanım seviyesine bağlı olarak 2,4 L 4 silindirli motor veya 3,6 L 6 silindirli motorla donatılmıştır. 2.4L, 175 beygir gücü, 3.6L ise 276 beygir gücü, her iki motorun bir araya getirilmesiyle birlikte, aracın güç aktarma sisteminden tahmini 304 hp toplam çıkış için AWD sistemi ile birlikte tasarlanmış olan bir araçtır. Dolayısıyla bu yeni modelin harika bir performansın adresi konumunda yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Subaru Solterra’nın Performans Özellikleri Nasıldır?

Subaru Solterra, Subaru tarafından üretilen orta boy bir spor arazi aracıdır. İlk olarak 2013 model yılı için 2012’de tanıtıldı ve ikinci nesil, 2018 model yılı için 2017’de piyasaya sürüldü. Yeni modeldeyse daha üst tasarımlar var! Yeni Solterra, Subaru XV platformunu temel alıyor. Ancak daha uzun bir dingil mesafesi ve daha geniş bir palete sahiptir. Zorlu koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu yeni model; kum tepelerinde veya engebeli arazide sorunsuz bir şekilde sürülebilir bir özelliğe yansıtıyor!

29 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR