Peugeot 308 MK3 Özellikleri

Peugeot 308 MK3 özellikleri bakımından yeni nesil çözümler ortaya koyabilen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araç, çok fazla alan ve konfor sunan bir otomobil olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarmaktadır. Sınıfının en iyi arabalarından biridir ve birçok özelliği vardır.

Koltuklar hem önde hem de arkada rahat olan Peugeot 308; beğeninize göre kolayca ayarlamalar yapabileceğiniz bir araç modelidir. Uzun boylu yolcular için iyi bir baş mesafesi bulunan araçta uzun boylu insanları konfordan şikayet etmeden arka koltuklara sığabilmektedir.

Peugeot 308 MK3; boyutuna göre etkileyici miktarda alan sunmaktadır. Arka koltuğa üç yetişkini rahatça sığdırabileceğiniz bu araç; bagaj için daha fazla yer istiyorsanız, istediğinizden daha az bacak mesafesi olabilmektedir. Ayrıca ön koltukların altında ve üstlerinde bol miktarda saklama alanı bulunan bu araçla seyahat ederken tüm eşyalarınızı düzenli tutabilirsiniz.

Peugeot 308 MK3 Kullanım Özellikleri Nasıldır?

Peugeot 308 MK3, yoldaki diğer araçlarla veya nesnelerle çarpışmalardan kaynaklanan kazaları veya yaralanmaları önlemeye yardımcı olan hava yastıklarıyla güvenli bir araçtır. Ayrıca Peugeot 308; ABS fren sistemleri gibi güvenlik özellikleri nedeniyle Euro NCAP tarafından beş yıldız güvenlik derecelendirmesi ile ödül de almıştır. Bu da Peugeot 308 MK3 modelini güvenli kılmaktadır.

Peugeot 308 MK3 Özellikleri

Peugeot 308 MK3, harika bir sürüş deneyimi ile yolcular ve bagajlar için bol alan sunan şık, birinci sınıf bir aile arabasıdır. Dizel veya benzinli motor seçeneğiyle, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda aktarma organı seçeneğinin yanı sıra farklı donanımsal seçenekler de sunmaktadır. Yeni 308,  ayrıca onu kağıt üzerinde çok çekici bir araba yapan bazı harika standart özelliklere sahiptir. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarmıştır.

Peugeot 308 MK3 Teknik Özellikleri Nasıldır?

Peugeot 308 MK3 özellikleri geliştirilmiş konforlu bir araçtır. Araçta etkileyici 168bhp ve 200Nm tork üreten yepyeni 1.5 litrelik THP turbo motor yer almaktadır. Altı vitesli manuel veya sekiz vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilebilir ve gücü ön ve arka tekerlekler arasında otomatik olarak dağıtan Peugeot’nun Dört Tekerlekten Çekiş sistemine de sahip bir modeldir.

Peugeot 308 MK3 özellikleri açısından oldukça kullanışlı bir araç olmayı başarmıştır. Güncellenen 308 ayrıca engebeli yollarda daha iyi yol tutuş için yeni bir aktif sönümleme sisteminin yanı sıra acil frenleme yardımı özelliğine de sahiptir. Ayrıca uyarlanabilir hız sabitleyici ve şeritten ayrılma uyarı sistemi gibi bazı yeni güvenlik özelliklerine de sahip olan bu araç, güvenli bir sürüş deneyimi konusunda da iddialı bir konumda yer almaktadır.

30 Haziran 2022
YORUMLAR