Mercedes Elektrikli Otomobilleri

Mercedes Elektrikli Otomobilleri

Mercedes elektrikli otomobilleri harika tasarımının yanı sıra konforlu kullanım özelliğiyle de dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Mercedes-Benz elektrikli otomobiller, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından üretilen tamamen elektrikli araç ailesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tam da bu noktada Mercedes, üst düzeyde performans ortaya koyan modelleriyle dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu durumun doğal sonucu olarak Mercedes, hem konforlu hem de estetik görselliğe sahip modelleriyle de elektrikli otomobil piyasasında yer alıyor.

Yeni nesil Mercedes elektrikli otomobilleri Seviye 4 otomasyonla donatılacak bir yapıya sahiptir. Bu özelliği esasında sürücünün sürüş sırasında daha rahat hissetmesini mümkün kılar. Bu araçlar, çoğu zaman herhangi bir insan müdahalesi olmadan kendi kendine gidebiliyor ve dikkatinize ihtiyaç duyduğunda size haber verme özelliğine de sahiptir. Ayrıca aracın etrafındaki çevreyi 360 derece tarayan bir 3D kamera ile birlikte tasarlandığından yeni nesil çözümlerin de merkezinde yer alıyor.

Yeni Mercedes Elektrikli Otomobilleri

Mercedes elektrikli otomobillerinin donanım özelliklerine baktığımız zaman harika özelliklerden söz edebiliyoruz. Mesela; trafik ışıkları ve etrafınızdaki diğer araçlar gibi ortam hakkında bilgi sağlayan birkaç sensör vardır. Bu yeni tasarım elektrikli araçta ayrıca yayaları ve çevresindeki diğer araçları diğer nesneler veya duvarlar tarafından gizlenmiş olsalar bile algılayabilen bir radar sistemi bulunmaktadır. Bu özellik, aracın önünde yakın duran; ancak ağaçlar veya binalar gibi diğer şeylerin arkasına kısmen gizlendikleri için ön camından görünmeyen insanlar olsa bile trafik ışıklarında sorunsuz durmasını sağlamaktadır.

Mercedes Elektrikli Otomobilleri

Mercedes-Benz her geçen gün itibariyle yoğun talep gören elektrikli otomobil piyasasının güçlü ve dinamik yapıya sahip markaları arasında yer almayı başarıyor! 1886 yılından günümüze kadar uzanan süreçte sektörde yer alan Mercedes-Benz; aynı zamanda her zaman kapsamlı modelleriyle de adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Dolayısıyla bu uluslararası marka elektrikli otomobil piyasasında da güçlü ve dinamik bir özelliğe sahiptir. Mercedes-Benz elektrikli otomobilleri söz konusu olduğu zaman karşımıza Mercedes-EQ serisi çıkmaktadır.

Mercedes-EQ Serisinin Özellikleri Nasıldır?

Mercedes elektrikli otomobilleri söz konusu olduğu zaman üst düzeyde bir performanstan rahatlıkla söz edebiliyoruz. 2016 yılı itibariyle Mercedes-EQ; yeni nesil teknolojilerle desteklenmektedir. 2024 yılına gelinceye kadar farklı segmentlerde yer alan otomobilleri piyasaya çıkarmayı hedefleyen Mercedes-EQ; 2030 yılı itibariyle artık piyasada sadece elektrikli otomobillerle yer almayı hedefliyor. Ülkemizde de bu seriye dair yoğun bir talebin mevcut olduğu bilindiğinden Mercedes-Benz elektrikli otomobillerinin ilgi çektiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

5 Ekim 2022
YORUMLAR
YORUMLAR