Kia Sportage

Kia Sportage

Kia Sportage uzun süredir piyasada ve sınıfının en çok satan SUV’larından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yeni model araç; artık daha fazla güç ve daha iyi yakıt ekonomisi sağlayan yeni bir turbo şarjlı motorla kullanıcısının beğenisine sunulmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak bu yeni modelin son zamanlarda adını sıklıkla duyuyoruz. Tam da bu noktada 275 beygir gücü ve 260 lb-ft tork üreten 2.0L turbo şarjlı bir motor karşımıza çıkıyor. Bu motor, 7 ileri çift kavramalı şanzıman veya 6 ileri manuel şanzıman ile eşleştirilebilir.

Yeni Sportage kör nokta izleme, arka çapraz trafik uyarısı ve şerit değiştirme yardımı gibi çeşitli aktif güvenlik özellikleriyle standart olarak geliyor. Bu özellikler, görüşün diğer araçlar veya ağaçlar veya korkuluklar gibi nesneler tarafından sınırlandırılabileceği veya engellenebileceği yoğun yollarda veya otoyollarda sürerken güvende olmanıza yardımcı olur. Böylece yeni tasarım bu aracın, sın zamanlarda adından sıklıkla söz ettirdiğini de rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kia Sportage Özellikleri

Kia Sportage en son model, onu her zamankinden daha çekici hale getiren birçok yeni özellikle birlikte tasarlanmıştır.  Bu arabayı hızlı ve eğlenceli hissettirmek için tercih edenlerin sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli olarak 2.0L motor motora sahip olan bu yeni model; kış aylarında çok karlı bölgelerde yaşayanlar için harika bir araçtır. Tam da bu noktada ileri teknolojilerle desteklenen bu aracın performans noktasında başarılı olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında yeni Sportage modelinin estetik görsellik konusunda da başarılı olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Kia Sportage

Yeni Sportage kör nokta algılama, şeritten ayrılma uyarısı ve otomatik acil frenlemenin yanı sıra arka çapraz trafik uyarısı ve arka park sensörleri gibi birçok güvenlik özelliğiyle birlikte tasarlanmıştır. Üstelik bu yeni modelde sadece gözünüze güvenmek zorunda kalmadan güvenli bir şekilde park etmenize yardımcı olur. Böylece güvenli sürüş deneyimi konusunda karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak Yeni Sportage; son zamanlarda ön plana çıkan yeni modeller arasında yer almaktadır.

Kia Sportage’nin Performans Özellikleri Nelerdir?

Yeni Sportage; kompakt bir SUV model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu model isteğe bağlı motor, 240 beygir gücü ve 260 pound fit tork üreten 2.0 litrelik 4 silindirli turboşarjlı bir motordur. Her iki motor için isteğe bağlı şanzıman, manuel vites modlu 6 vitesli otomatik şanzımandır. Tüm bu bilgiler ışığında Kia Sportage; yeni nesil tasarım özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

28 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR