Kia Elektrikli Otomobilleri

Kia Elektrikli Otomobilleri

Kia elektrikli otomobilleri her zaman yeni nesil tasarımlarla dikkatleri üzerine çektiği biliniyor. Güney Koreli bir otomobil üreticisi olan Kia; ülkenin en büyük üreticilerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu marka 80 yıldan fazla bir süredir araba üretmektedir. Özellikle verimli ve uygun fiyatlı şık araçlar oluşturmak konusunda yeni nesil çözümler ortaya koyabilen Kia; son zamanların gözde markalarından birisidir.

Kia Soul EV modeli sayesinde bu marka; adından sıklıkla söz ettirmeyi başardı. Soul EV modeli; ilk olarak 2014 yılında tanıtılmıştır.  Günümüzde Kia’nın en popüler modellerinden biri olmaya devam eden Soul EV; bir elektrikli otomobil olarak da adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bu modelin tam olarak etkili bir performansı ortaya koyabiliyor olması; Kia konusunda yeni nesil modellerin de popüler olmasını mümkün kılıyor.

Yeni nesil çözümleri ortaya koyan; Soul EV, normal 120V prizler veya 240V şarj istasyonları kullanılarak şarj edilebilen bir lityum iyon pil takımı kullanmaktadır. Bu modeli pilleri, sürüş koşullarına bağlı olarak aracın tek bir şarjla 160 km mesafeyi kat edebiliyor. Böylece üst düzeyde bir menzil fırsatını da sunuyor olması; bu markanın sıklıkla karşımıza çıkıyor olmasını da mümkün kılmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda Soul EV, sıklıkla gündeme geliyor.

Kia Elektrikli Otomobilleri

Yeni Trend Kia Elektrikli Otomobilleri

Son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren Soul EV, beş kişilik oturma yeri olan iki kapılı veya dört kapılı hatchback olarak mevcut bir model olarak da dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu yeni modelin iç mekanında konforlu koltuklar ve 12 fit küp kargo alanı alabilen bir zemin altı bölmesi de dahil olmak üzere bol miktarda saklama alanı bulunduğundan bu aracın konfor konusunda da ideal bir yapıya sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kia elektrikli otomobilleri, piyasadaki en çok satan ve en popüler elektrikli otomobillerden birisidir. En son teknolojiye erişmenizi sağlamanın yanı sıra güvenli ve verimli bir şekilde araç sürmenizi sağlayan bir dizi özellikle birlikte tasarlanmaktadır. Tam da bu noktada bu yeni aracın hem güç hem de performans noktasında üst düzeyde bir etkiyi ortaya koymaktadır.

Kia Elektrikli Otomobillerinin Tasarım Özellikleri

Otomatik park yardımı özelliğine sahip olan elektrikli otomobiller, yolunuzdaki engellere veya nesnelere çarpma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan aracınızı park etmenize olanak tanımaktadır. Bu, özellikle görmede sorun yaşıyorsanız veya sürüş sırasında cep telefonunuzu kullanıyorsanız yararlı olabilir.

4 Ekim 2022
YORUMLAR
YORUMLAR