Honda Civic Sedan

Honda Civic Sedan

Honda Civic Sedan çok uzun yıllardır en çok tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır. İç mekan dizaynı, gücü, dış görünüşü ve sağlamlığıyla Türkiye’de çok fazla satış yapan araçla ilgili özelliklere göz atalım! Honda Civic Sedan yeni tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle şık bir görselliğe ev sahipliği yapan bu yeni modelde aynı zamanda üst düzeyde bir performans da karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak Honda Civic Sedan modeline olan ilgi de günden güne artış göstermektedir.

Honda Civic Sedan Tasarım Özellikleri

Birçok araç kullanıcısı için en önemli parçalardan biri aracın farları. Honda Civic Sedan’da farlar özel bir LED teknolojisi ile üretilerek kullanıcıya aydınlatma konusunda kaliteli görüş sunuyor. Telefonu şarj etme noktasında şarj aletine gerek kalmaksızın Sensing teknolojisi ile telefonunuzu dilediğiniz an şarj edebiliyorsunuz. Böylece tam anlamıyla kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verebilen bir modelin varlığından rahatlıkla söz edebiliriz.

Kullanıcılar tarafından dış görünüşte en çok dikkat edilen şeylerden biri jantlardır. Civic Sedan jant olarak 16 inç ve 17 inç olarak seçenek sunuyor. Oldukça spor bir görünüm sağlıyor. Cam tavan seçeneğiyle hem güneş sıcaklığını hem de gece yolculuklarında yıldızları görerek seyahat etme fırsatı sağlıyor. Ayrıca Honda Civic Sedan performans özellikleriyle de göz dolduran bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Honda Civic Sedan Performans Özellikleri

182 PS , 250 NmTork üreterek Turboyla muhteşem bir motor performansı sunuyor.

LPG’li araçlarda da 180 NmTork ile hem düşük yakıt hem de güçlü performans sağlıyor.

– Beygir Gücü 125 HP

– 0-100 Km Hızlanma 11.5 Saniye

– Maksimum Hız 196 Km/s şeklinde

Honda Civic Sedan

Honda Civic Sedan Kullanım Özellikleri

Sürüşe ek olarak spor sürüş seçeneği geliştirilmiş durumda. Sürüş modunu dilediğiniz an değiştirebiliyorsunuz.

Kullanım sırasında 9 inç multimedya ekran ile sürüş konforu sağlar.

Sağ aynada alt kısımda bir kamera yerleştirilerek sürüş sırasında sağ bölgeyi daha net görebilmeniz sağlanıyor. Güvenlik açısından oldukça iyi bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer teknik özelliklerine bakacak olursak;

– Bagaj Hacmi 519 L

– Yakıt Deposu 46 L

– Ağırlık 1389 Kg

Honda Civic Sedan Yakıt Tüketimi

– Şehir İçi Ortalama Tüketim 8.7 L

– Şehir Dışı Ortalama Tüketim 4.9 L

– Karma Tüketim 6.3 L

VTEC Turbo Eco ile düşük yakıt seçeneği sunar. Yakıt açısından oldukça bütçe dostu bir teknolojiyle geliştirilmiştir.

27 Haziran 2022
YORUMLAR