Güneş Enerjisiyle Çalışan Araba Sono Sion!

Güneş Enerjisiyle Çalışan Araba Sono Sion!

Güneş enerjisiyle çalışan araba, yani güneş enerjisiyle şarj olur ve uzun süre kullanılabilir olan arabalardır. Son Sion tam da bu noktada mükemmel bir performansa sahip olan bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Sono Sion’un pil kapasitesi, 8-10 saat boyunca normal kullanımı sağlayabilen yaklaşık 20Ah’dir. Bu da bu yeni tasarım modeli çok daha etkileyici bir araç modeli yapmaktadır.

Sono Sion’un şarj süresi tam güneş ışığında yaklaşık 6-8 saattir. Bulutlar veya yağmurlar varsa, şarj olması daha uzun sürer. Böylece diğer modellere göre daha pratik bir şarj süresinin bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında güneş enerjisiyle çalışan arabalarda en kritik unsurun şarj süresi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Dolayısıyla Sono Sion, etkili bir şarj süresine sahip olan bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Güneş Enerjisiyle Çalışan Araba Modeli

Güneş enerjisiyle çalışan araba modeli söz konusu olduğu zaman son zamanlarda Sono Sion modelinin daha çok karşımıza çıktığını ifade edebiliriz. Bu yeni ve popüler model Sono Sion şu anda kablosuz şarjı desteklemiyor. Ancak son zamanlarda yapılan açıklamalara baktığımız zaman bu yeni modelin başka versiyonlarında kablosuz şarj desteği de olacak!

Güneş Enerjisiyle Çalışan Araba Sono Sion!

Sono Sion, araç veya ev olarak kullanılabilen güneş enerjisiyle çalışan bir otomobildir. Fuseproject’in kurucusu ve dünyanın önde gelen endüstriyel tasarımcılarından Yves Behar tarafından tasarlanmıştır. Günümüz itibariyle Güneş enerjisiyle çalışan arabalar söz konusu olduğu zaman bu modelin işlevselliğiyle iddialı bir konumda yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Park yeri olmayan bir apartmanda yaşıyorsanız, Sono Sion’unuzu gündüzleri binanızın kapalı otoparkına park edebilirsiniz. Hem ısıtma hem de klima özelliğine sahip olan bu yeni modelin, sürüş konforu konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyduğunu da ifade edebiliriz. Sono Sion’un tüm modellerinde standart özelliklere sahip bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sono Sion’un Enerji Maliyeti

Enerji maliyetlerinden tasarruf edebilmeniz için mümkün olduğunda bu sistemlere güç sağlamak için isteğe bağlı güneş panellerinin kullanıldığı Sono Sion; tasarruf noktasında da ideal bir modeldir. Tüm bu bilgiler ışığında güneş enerjisiyle çalışan araba modelleri gündeme geldiği zaman Sono Sion modelinin karşımıza ilk çıkan modeller arasında yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Sono Sion yeni nesil teknolojilerle desteklenen bir model olduğundan geleceğe ışık tutan bir tasarım özelliğine de sahiptir. Ayrıca bu yeni modelin hem sürüş konforu noktasında hem de tasarımsal özelliği bakımından iddialı bir model olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

6 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR