Fiat Elektrikli Otomobilleri

Fiat Elektrikli Otomobilleri

Fiat elektrikli otomobilleri yakın zamandan bu yana gündemdeki yerini almayı başardı. Fiat markasına ait olan ilk elektrikli arabası 2013 yılı itibariyle piyasaya sürülmüştür. Bu araç Fiat 500e modelidir. Bu modelin tam 200 km menzile sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yine 45km/s azami hıza ve 0-60mph’lik 10.2 saniyelik bir hıza sahip olan bu modelin güç ve performans noktasında üst seviyede bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu durumun doğal sonucu olarak Fiat 500e modelinin piyasaya çıktıktan sonra da ilgi görmeye başladığı bilinmektedir.

Fiat 500e, akülü bir elektrikli araç olmakla birlikte sürüş konforu açısından da ideal bir yapıya sahiptir. Araba klasik Fiat 500’e benzeyecek şekilde tasarlanmakla birlikte bu modelin sonrasında seri bir şekilde geliştirildiğini de ifade edebiliriz. Böylece karşımıza son derece kullanışlı bir model de çıkmış oldu. Bununla birlikte bu uluslararası markanın yakın zamanda elektrikli otomobil tasarımlarıyla da dikkatleri üzerine çekeceğine dair haberlerin de sayısı her geçe gün itibariyle artış gösteriyor!

Güncel Fiat Elektrikli Otomobilleri

Son yıllarda elektrikli otomobiller tüm dünyada giderek daha popüler hale geldiğinden Fiat markasına ati araçlar da sıklıkla merak edilmeye başlandı. Bu araçlar, ana enerji kaynağı olarak elektriği kullanır ve herhangi bir emisyon üretmediklerinden gün geçtikçe de adından sıklıkla söz ettirmeyi başardı. Gerektiğinde şarj edilen pillerle çalışan bu araç aynı zamanda üst düzeyde bir performans ortaya koyduğundan da ilgi görmeye devan ediyor!

Fiat Elektrikli Otomobilleri

Bugün piyasada birkaç çeşit elektrikli otomobil vardır. Elbette ki bu tarz bir araç satın alacaksanız bütçenize, ihtiyacınıza ve stil tercihlerinize göre farklı marka ve modeller arasından seçim yapabilirsiniz. En popüler markalar söz konusu olduğu zaman Fiat da son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Burada elektrikli otomobil satın alırken dikkatli bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız da her zaman önerilmektedir.

Fiat Elektrikli Otomobil Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Fiat  elektrikli otomobilleri gündeme geldiği zaman karşımıza farkı alternatif seçenekler çıktığından bu tarz bir otomobil almadan önce kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmelisiniz. Bu noktada Fiat elektrikli araba satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler şunlardır:

  • Güç
  • Menzil

Güç veya tork derecesi, aracınızın saatte sıfırdan altmış mile (mph) ne kadar hızlı hızlanabileceğini belirler. Elektrikli bir aracın menzili, şarj veya yakıt ikmali gerektirmeden önce ne kadar uzağa gidebileceğini belirler. Uzun menzilli bir model uzun yolculuklar için ideal olurken, kısa menzilli bir model sadece yerel sürüş için daha uygun olabilir.

3 Ekim 2022
YORUMLAR
YORUMLAR