Ferrari 296 GT3 Teknik Özellikleri

Ferrari 296 GT3 Teknik Özellikleri

Ferrari 296 GT3 teknik özellikleri gündeme geldiği zaman üst düzeyde bir performans karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu model sadece güç konusunda değil; görsellik konusunda da üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Ayrıca tam anlamıyla marjinal bir tasarım özelliğine sahip olan Ferrari 296 GT3; yeni nesil çözümler ortaya koymak konusunda da iddialı bir konumda yer almaktadır. Tam olarak 5 yıldızlı araç kategorisinde yer alan bu modelin; oldukça popüler olduğunu da ifade edebiliyoruz.

LED farlar ve gündüz dahi yanan özel farlarla donatılmış olan Ferrari 296 GT3; görsellik noktasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Sürüş güvenliği konusunda da üst seviyede bir performansı ortaya koyabilen bu modelin konforlu sürüş noktasında da ideal bir özelliğe sahip olduğu biliniyor.  Özel tasarım karbon seramik disklere sahip olan bu modelin aynı zamanda sürüş güvenliği konusunda yeni nesil çözümleri ortaya koyduğu biliniyor.

Ferrari 296 GT3 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Yüksek bir performans ortaya koymak konusunda iddialı bir konumda yer alan Ferrari 296 GT3 teknik özellikleri bakımından da göz doldurmaktadır.  Güçlü bir performans ortaya koymak konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olan bu otomobil, yüksek hızlarda viraj alırken mükemmel yanal destek sağlayan karbon fiber koltuklarla birlikte piyasaya çıkıyor! Bu da Ferrari 296 GT3 modelinin harika bir araç modeli olarak tanımlanmasını mümkün kılıyor!

Ferrari 296 GT3 Teknik Özellikleri

Ferrari 296 GT3, klima ve özel klima kontrolleriyle birlikte ferah bir ortamın oluşmasına katkı sunuyor. Seyir kontrolü ve elektrikli kilitlerin de yer aldığı araçta ayı zamanda elektrik bagaj kapağı da bulunuyor. Ayrıca eğimli direksiyon ile otomatik far özelliğine de sahip olan Ferrari 296 GT3; sürücüsüne üst düzeyde bir konfor vaat ediyor. Yol bilgisayarı ve fasılalı sileceklerle birlikte tasarlanan bu yeni model, 2023 yılı itibariyle de adından sıklıkla söz ettireceğe benziyor!

Ferrari 296 GT3’ün Sürüş Güvenliğiyle Tanışın!

Üst düzeyde bir sürüş güvenliğini sunmak konusunda iddialı olan Ferrari 296 GT3; Kilitlenmeyi Önleyici Frenler (ABS), Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), Çekiş Kontrolü özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Ferrari 296 GT3 teknik özellikleri bakımından iddialı bir araç modeli olmakla birlikte üst düzeyde estetik görsellik konusunda da ön plana çıkmaktadır.

Ferrari 296 GT3, İtalyan otomobil üreticisi Ferrari tarafından üretilen bir spor otomobildir. Araba, homologasyon gereksinimlerini karşılamak ve International GT Open serisinde rekabet etmek için üretildi. Otomobilin adı, 2004 Formula 1 otomobilinde kullanılanlardan türetilen 3.9 litrelik V8 motoruna ve 6 vitesli yarı otomatik şanzımana atıfta bulunmaktadır.

1 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR