Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo Teknik Özellikleri

Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo Teknik Özellikleri

Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo teknik özellikleri açısından üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Yeni nesil araçlar kategorisinde yer alan Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo, 100 km’de yalnızca 1,5 kWh ortalama tüketim ile tek şarjla 80 km’ye kadar menzil sunuyor. Yeni elektrikli araç teknolojisiyle donatılan bu model; bir lityum iyon pil ile donatıldı. Bununla birlikte Fiat Güç Aktarma Teknolojileri bölümü tarafından otomotiv endüstrisi için yüksek voltajlı piller geliştirmekten sorumlu Magneti Marelli S.p.A. ile işbirliği içinde geliştirildi.

Yeni Fiat E-Doblo üç farklı güç kaynağı kullanılarak şarj edilebilir bir özelliğe sahiptir. Bu seçenekler; normal bir priz (230V), hızlı şarj istasyonu (DC 50 kW) ve hızlı şarj (DC 22 kW) olmak üzere 3 farklı seçenekten oluşuyor. Batarya, 22 kW’a kadar güç çıkışında şarj etmeye izin veren DC hızlı şarj cihazı sayesinde sadece 30 dakikada sıfırdan %80 kapasiteye kadar şarj edilebilir. Bu da yeni nesil Doblo’nun üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilmesini mümkün kılıyor.

İşte Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo Teknik Özellikleri

Fiat E-Doblo, birkaç farklı konfigürasyonda mevcut olan küçük bir elektrikli araç modelidir. Standart versiyon 80 km menzile sahiptir ve genişletilmiş menzil versiyonu 150 km menzile sahip olmakla birlikte sürüş konforu açısından da ideal bir etkiye sahiptir. Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo teknik özellikleri söz konusu olduğu zaman hem sürüş güvenliği sunan hem de tasarruflu bir model karşımıza çıkıyor.

Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo Teknik Özellikleri

Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo; elektrikli güç aktarma sistemi sayesinde çoğu minibüsten daha sessiz çaşlışıyor. Ancak rejeneratif frenleme nedeniyle hızlanma veya ağır frenleme sırasında hala biraz gürültü vardır. Elektrikli Fiat Doblo, ilk olarak 2016 yılında ortaya çıkan ve şu anda küresel olarak pazarlanan ticari bir araçtır. Araç 100 km menzile sahip ve 2 saatte şarj edilebiliyor ancak en ilgi çeken özelliği diğer elektrikli araçları şarj edebilmesi.

Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo’nun Şarj Özellikleri Nasıldır?

E-Doblo’nun iki şarj noktası vardır. Bundan dolayı şarj konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koymak noktasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo; başlayanlar için binek araç veya ticari araç olarak kullanılabilen birkaç modelden birisidir. Diğer rakiplerin aksine, bir gecede şarj edilmesi gerekmez. Bu da bu aracın önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Elektrikli Yeni Fiat E-Doblo teknik özellikleri gündeme geldiği zaman son derece kullanışlı bir tasarım karşımıza çıkmaktadır. Tek bir şarjla 80 km kadar bir menzile sahiptir. Bu menzil günlük hayatta işimizi görebilecek bir kapasiteye sahip bir menzildir.

1 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR