Elektrikli Minibüs Volkswagen ID BUZZ

Elektrikli Minibüs Volkswagen ID BUZZ

Elektrikli Minibüs Volkswagen ID BUZZ, kentsel hareketliliğin ihtiyaçları için tasarlanmış bir şehir elektrikli aracıdır. 250 km’ye kadar menzili vardır. Bu özelliği sayesinde bu yeni modelin şehirde günlük geziler için uygun hale getirmektedir. Araç, yolculara konforlu ve keyifli bir deneyim yaşatmak için tasarlanmıştır ve aynı zamanda çevre dostudur.

BUZZ, 168hp çıkışa ve 295Nm torka sahip bir elektrik motoruyla donatılmıştır. Bu yeni tasarım araç; 0-100 km/s hıza yedi saniyede çıkabiliyor ve 160 km/s azami hıza ulaşabiliyor. Batarya, Volkswagen tarafından kullanılan hızlı şarj teknolojisi sayesinde 30 dakikadan daha kısa sürede şarj edilebiliyor. Dolayısıyla bu yeni tasarım aracın, kullanım kolaylığı konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Özellikleri Bakımından Elektrikli Minibüs Volkswagen ID BUZZ

Volkswagen ID BUZZ özellikleri söz konusu olduğu zaman; klima sistemi, dokunmatik ekran ve Wi-Fi bağlantısı gibi seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Volkswagen ID. BUZZ, Berlin’de IAA 2019’da tanıtılan yeni bir konsept araç olmakla birlikte son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarmaktadır. Araç, sekiz koltuklu ve tek şarjla 400 kilometreye kadar menzile sahip elektrikli bir minibüstür. Bir aile arabası olarak tasarlanmış olan bu araç; ticari olarak da kullanılabilecek bir özelliğe sahiptir.

Elektrikli Minibüs Volkswagen ID BUZZ

Volkswagen ID BUZZ, iki motora ve 225 kW / 299 hp çıkışa sahiptir. Aynı zamanda arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. 100 kWh enerji yoğunluğuna sahip pil takımı, hızlı şarj cihazı ile 30 dakikada yüzde 0’dan yüzde 80’e, normal bir şarj istasyonuyla ise dört saatte boştan doluya şarj edilebiliyor. Dolayısıyla bu yeni modelin hızlı bir şekilde şarj edilebilen bir özelliğe sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Volkswagen ID BUZZ Modelinin Donanım Özellikleri Nasıldır?

Volkswagen ID BUZZ, Seviye 4 otonom sürüş teknolojisi ile donatılmıştır. Bu, otoyol trafik sıkışıklığında veya trafik sıkışıklığı olan otoyollarda sürüş sırasında kitap okuyabilmek veya başka bir şey yapabilmek için direksiyon simidini bırakabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, aracın ön ve arka uçlarına, yollardaki trafik işaretleri ve hatta yoksa karşıdan karşıya geçen yayalar hakkında ek bilgi sağlayan kameralar yerleştirilmiştir.

Bu yeni konsept araç, yuvarlak bir ön uç ve yolcu bölmesinin her iki tarafında iki kapı ile fütüristik bir tasarıma sahiptir. Yani bu araca 12 kişiye kadar oturabilir. İç kısım esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle binicilerin ihtiyaçlarına göre farklı konfigürasyonlara dönüştürülebilir. Bütün bu bilgiler doğrultusunda Elektrikli Minibüs Volkswagen ID BUZZ modelinin harika bir özelliğe sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

19 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR