Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz, Volkswagen’in elektrikli araçlarının geleceğini gösteren bir konsept otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Buzz, hafif bir karbon fiber gövdeye sahip olmakla birlikte yüksek hızlarda mükemmel yol tutuşu ve stabilite için son derece düşük bir ağırlık merkezi sağlar.

Buzz modelindeki elektrikli motor 297 beygir gücü üretiyor ve bir şarjla 500 km menzile sahiptir. Ayrıca bu model 250 km maksimum hıza sahiptir. Pil, herhangi bir standart prizde sadece 30 dakikada şarj edilebiliyor. Bu özelliği aracın çok daha kullanışlı olmasını mümkün kılıyor.

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz Modeli

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz, diğer konsept otomobillerin çoğundan farklıdır. Çünkü bir otomobil fuarının önünde teşhirde otururken iyi görünmek yerine yolda sürmesi eğlenceli olacak şekilde tasarlanmıştır. Buradaki asıl yenilik, üretim maliyetlerini azaltmak ve verimliliği artırmak için motorlar ve direksiyon sistemleri gibi parçaların araçlar arasında değiştirilebilir olmasını sağlayan modüler tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz

Volkswagen’in yaklaşmakta olan elektrikli otomobili ID olarak adlandırılacak. Buzz, bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan yeni Volkswagen I.D.’nin temelini oluşturan MEB platformuna dayanıyor. Yeni nesil çözümler ortaya koymak konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olan bu modelin, son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirdiğini de biliyoruz. Böylece karşımıza hem performans noktasında hem de konfor noktasında üst düzeyde çözümler çıkıyor!

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz Tasarım Özellikleri

Elektrikli 2023 Yeni Volkswagen ID Buzz, gövdesi boyunca keskin bir kıvrım ve her köşede büyük tekerlekler ile I.D.’ninkine benzer bir tasarım diline sahiptir. Ayrıca, dijital gösterge kadranları ve bilgi-eğlence işlevlerini kontrol etmek ve ön koltuklardaki hava akışı seviyelerini ayarlamak için dokunmatik ekranlar dahil olmak üzere, standart otomobilin birçok iç özelliğini paylaşıyor.

Bu yeni elektrikli modelin pil takımı, taban plakasının altına yerleştirilecek ve her aksta iki elektrik motoru bulunacak şekilde oluşturulmuştur. Volkswagen ID Buzz, tek veya birden fazla yolcu için yapılandırılabilen tamamen elektrikli bir şehir otomobilidir. Otoyol sürüşü için otonom sürüş modunun yanı sıra daha zorlu yollar için manuel moda sahiptir.

ID Buzz; İç mekanda öne bakan iki koltuk ve arkaya bakan bir arka koltuk bulunur – çocuklar için mükemmel! Bu konsept otomobilde pedal veya direksiyon yok; bunun yerine, bir iPad veya başka bir dokunmatik ekranlı cihazda yaptığınız gibi sesli komutları ve hareketleri kullanarak kontrol edersiniz.

11 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR