Elektrikli 2023 BMW i5

Elektrikli 2023 BMW i5

Elektrikli 2023 BMW i5; son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiriyor. Bu yeni nesil araç, Alman otomobil üreticisi BMW tarafından üretilen tam elektrikli bir crossover SUV ve yakında çıkacak bir elektrikli otomobil modelidir. BMW markasının bu yeni nesil teknolojilerle desteklenen aracı; genişletilmiş menzilli versiyon, akülerde daha fazla enerji depolanabildiğinde daha uzun yolculuklar için ek güç sağlayan ek bir motora sahiptir.

BMW i5, tamamen elektrikli versiyon olarak dikkatleri üzerine çekerken, uzun mesafeleri kat etmek için yeterli akü kapasitesine sahip olduğundan bu ekstra motora ihtiyaç duymaz. BMW’ye göre i5, 600 km’ye kadar bir menzile sahip olacak bir şekilde tasarlanmıştır. Bu model DC hızlı şarj istasyonları kullanıldığında pil kapasitesinin %80’ini yarım saatte şarj edebilecek bir tasarım özelliğine de sahiptir.

BMW i5, Alman otomobil üreticisi tarafından, yakında piyasaya sürülecek tamamen elektrikli bir sedan versiyonu olarak oldukça iddialı bir konumda yer almaktadır. Bu araç; model Vision iNext konseptini temel alacak ve özel tasarım kapıları ve dört koltuklu coupe benzeri bir gövde stiline sahip olacak! Böylece tam olarak üst düzeyde bir tasarım özelliğini kullanıcılarla buluşturmaktadır.

Elektrikli 2023 BMW i5 Teknik Özellikleri

BMW i5, tek bir şarjla 600 kilometreye kadar bir menzile ulaşmasını sağlayacak çeşitli teknolojilere sahip olacak bir şekilde tasarlanmış yeni nesil bir araçtır. Ayrıca, pili 20 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj edebilen hızlı bir şarj sistemi ile donatılmış olarak gelecek olan bu araç; oldukça yüksek düzeyde bir performansı ortaya koyabilecek gibi!

Elektrikli 2023 BMW i5

BMW i5, karbon fiber gövde panellerine sahip alüminyum bir şasiye ve BMW Vision iNext konsept otomobilinde kullanılana benzer yenilikçi bir karbon fiber yapıya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Araç, benzer dingil mesafesi uzunluklarına sahip diğer BMW modellerine kıyasla ağırlığı 150 kg azaltırken verimliliği daha da artıran düşük yuvarlanma dirençli lastiklere sarılmış büyük tekerleklerle birlikte üretilmektedir.

Elektrikli BMW i5 Modelinin Kabin Özellikleri

Aracın kabininde, iki yolcunun yan yana oturduğu sıra dışı bir 2+2+2 konfigürasyonunda düzenlenmiş dört koltuk bulunuyor. BMW i5, Alman üretici BMW tarafından yapılmış bir konsept otomobili olduğundan konfor noktasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Araba, plug-in hibrit elektrikli aktarma organları ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip orta boy bir sedandır. Bu yeni nesil i5’in 2023 yılında BMW i araç serisinin bir parçası olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

16 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR