kiralıkfiorinoemacarrental

Elazığ  Kirala

İnsanların sahip oldukları araçların dışında bazı durumlarda farklı bir araca ihtiyaçları olabilmektedir. İşte bu durumda Elazığ kiralama hizmeti devreye girmektedir. Bu hizmette kiralanan araçlar kişiye belli bir zaman diliminde kullanılmak üzere kiralanmaktadır. Aracı kiralayan kişi sadece aracı sınırlı sürede kullanma hakkını alır. Aracın hakları ve sahipliği kiralayan firmada kalmaktadır. Oto kiralama konusunda aracı kiralayan firmanın aracın modeline ve özelliklerine göre belli bir fiyat belirlemesi ve bu fiyat üzerinden saatlik, günlük, haftalık veya aylık olarak kiralama yapması mümkün olmaktadır. 

Oto kiralamada araçların kısa ve uzun süreli kiralanması söz konusu olabilmektedir. Firma bu sürelerin durumuna göre kiralama bedelinde belli bir indirime gidebilir. Oto kiralamada ödenecek miktar süreye göre değişiklik göstermektedir.

Oto Kiralamaya Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

İnsanlar kullandıkları araç ile belli bir yerden başka bir noktaya daha hızlı ve zahmetsiz ulaşmaları söz konusu olmaktadır.  Bu sebeple seyahat eden ve uzak yerlere yolculuk yapan kişilerin kendi araçlarını bu noktalara götürmeleri imkansız olabilmektedir. Bu sebeple farklı bir yere gidildiğinde burada bir araç ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu araç ihtiyacını Elazığ oto kiralama hizmeti veren firmalar gidermektedir. Belli bir ücret karşılığında araç kiralanabilmektedir. 

Tatile veya iş seyahatine giden kişiler bu gittikleri yerlerde daha hızlı ulaşım için oto kiralama firmalarından biri ile iletişime geçmeleri yeterli olmaktadır. Özellikle havayolu ile yolculuk yapan kişiler bu yolculuk sonunda gittikleri yerde araç kullanmak istediklerinde bunun için yolculuk öncesinde oto kiralama firması ile iletişime geçerek havalimanında araçlarını devralabilirler.  Farklı bir şehirden veya ülkeden gelenler havalimanı, gar veya otobüs terminalinde günlük araç kiralama hizmetini kullanarak konaklayacakları mekan geçiş yapabilirler. 

Bunun yanında uzun vadeli araç kiralama hizmetinde ise filo kiralama hizmeti daha ön plana çıkmaktadır. Bu hizmette firmalar kullanacakları araçları Elazığ oto kiralama firmalarından kiralayarak bu ihtiyaçlarını gidermektedir. Böylece firmalar araçlarla ilgili resmi işlerle ve vergilerle uğraşmak zorunda kalmamaktadır.

Oto Kiralamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araç kiralamak üzere araştırma yapan bir kişinin sahip olması gereken tek belge ehliyetidir. Ehliyeti bulunan ve araç kullanma konusunda kısıtlaması olmayan herkes oto kiralama hizmetinden faydalanabilir. Oto kiralama firması ile iletişime geçildikten sonra aracın modeli ve ödenecek miktar belirlenir. Bütün bunların yazılı olduğu bir sözleşme firma tarafından müşteriye sunulur. Her iki tarafın haklarını koruyacak şekilde oluşturulmuş olan bu sözleşme ile aracın kullanım hakkı müşteriye verilmiş olmaktadır. Elazığ Oto kiralama sözleşmesinde aracın teslim edildiği saat, tarih, alınacak kira bedeli belirlenmiştir.  Ayrıca sözleşmede aracın firmaya teslim edileceği tarihte ayrıntılı olarak belirlenmektedir.

Oto kiralama hizmeti alan kişi aracı kullandığı sırada gerekli olan yakıtı kendisi tedarik etmelidir. Kiralama bedeline bu aracın kullanımı sırasında gerekli olan yakıt ücreti dahil edilmemektedir. Müşteri olan kişi bu şartları ayrıntılı şekilde okumalı ve aracı sözleşmeyi imzaladıktan sonra teslim almalıdır. 

19 Ağustos 2019
YORUMLAR