Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ gezilecek yerler söz konusu olduğu zaman karşımıza birbirinden güzel seçenekler çıkmaktadır. Elazığ’da gezilecek yerler arasında doğal güzelliğin ön plana çıktığı bölgeler bulunduğu gibi kültürel olarak oldukça zengin bölgeler de mevcuttur. Bu noktada Elazığ araç kiralama konusunda geniş kapsamlı bir hizmetin merkezinde yer almaktadır. Özellikle Elazığ’da aşağıdaki seçenekler iddialı gezilecek yerler arasında yer almaktadır;

  • Hazar Gölü
  • Golan Kaplıcaları
  • Hazarbaba Kayak Merkezi
  • Hazarbaba Macera Parkı
  • Harput Antik Kenti ve Harput Kalesi

Hazar Gölü Ziyaretçilerini Büyülüyor!

Elazığ Gezilecek Yerler

Ortalama 22 kilometre uzunluğunda bir tektonik göl olan Hazar Gölü; Hazarbaba Dağıyla Mastar Dağı arasında konumlanmaktadır. Yeşil ve mavinin bulunduğu bir bölge olan Hazar Gölü’nün doğal güzellikler noktasında etkili bir görselliğin merkezinde yer almaktadır. Derinliği ortalama 250 metreye kadar uzanan Hazar Gölü’nün çoğu zaman deniz manzarası etkisine sahip olduğu da bilinmektedir. Üstelik Hazar Gölü’nün girişi de ücretsizdir.

Golan Kaplıcaları Şifa Dağıtıyor!

Keyifli bir gezi notası olarak karşımıza çıkan  Golan Kaplıcaları; Elazığ için göz önünde bulunan bir değerdir. Bundan dolayıdır ki Elazığ gezilecek yerler konusunda son derece keyifli rotaların yer aldığı bir bölgedir. Elazığ – Karakoçan ilçesindeki  Golan Kaplıcaları’nın günümüz koşullarında etkili bir gezi rotası olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu kaplıcaların yakının konumlanan Peri Çayı da ziyaretçilerin büyük beğenisini toplamaktadır.

Hazarbaba Kayak Merkezi

Elazığ – Sivrice ilçesinde bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi; son zamanların gözde gezilecek yerleri arasında yer almaktadır. Tam 2.347 metre yüksekliğe sahip Hazarbaba Dağı, Elazığ merkeze sadece 6 km mesafede yer almaktadır. Kış turizmi olarak ön plana çıkan bölgenin harika bir göl manzarasına sahip olduğu da biliniyor. Hazar Gölü manzarasından dolayı Hazarbaba Kayak Merkezi ziyaretçilerine mükemmel bir tatil deneyimi sunmaktadır.

Elazığ Gezilecek Yerler

Hazarbaba Macera Parkı

Tam anlamıyla macera dolu bir gezi rotasına gitmek istiyorsanız Hazarbaba Macera Parkı; mükemmel fırsatları sizlerle buluşturacaktır. Elazığ – Sivrice ilçesi sınırları içerisinde yer alan Hazarbaba Macera Parkı’nın heyecan verici aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Bölgede ülkemizin en uzun Zipline hattı da bulunuyor. Bundan dolayı yükseklerde gözü olanlar için mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Elazığ gezilecek yerler söz konusu olduğu zaman karşımıza mükemmel bir seçenek olarak Hazarbaba Macera Parkı çıkmaktadır.

Harput Antik Kenti ve Harput Kalesi

Elazığ her şeyden önce zengin bir tarihi geçmişe sahip bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Harput Antik Kenti ve Harput Kalesi şehrin ön plana çıkan tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Tarihi geçmişi M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzanan bu tarihi yapıların, tarihi bir gezintiye ev sahipliği yaptığı da biliniyor. Böylece Elazığ gezilecek yerler konusunda keyifli seçenekleri sunabilmektedir.

7 Haziran 2022
YORUMLAR