bingöl şoforlu araç kiralama

Elazığ Araba Kiralama Sektörü 

Uzun ya da kısa süreli olarak bir aracın belirli bir ücret karşılığında kiralanması faaliyetleri Elazığ Araba Kiralama sektörünün ilgi alanına girer. Acil ihtiyaçlardan dolayı araç kiralama söz konusu olduğunda akıllara en günlük olarak araç kiralama konusu gelir. Bundan dolayı turistlerin de sıklıkla tercih ettikleri araç kiralama süresi ya günlük ya da haftalıktır. Uzun süreli araç kiralamalar daha çok kurumsal firmaların ilgi duyduğu bir hizmet alanı olarak tanımlanır.

Havaalanı gibi bölgelerde araç kiralama hizmetlerinin yoğun bir şekilde sunulduğu bilinmektedir. Bu kapsamda tren istasyonlarına yakın olan bölgelerde de araç kiralama sektörünün gelişmiş olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Ayrıca turizmin yoğun olduğu ve ulaşım ağının merkezinde bulunan bölgelerde de Elazığ Araba Kiralama sektörüne yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda ortaya çıkan ihtiyacın karşılanması noktasında araç kiralama sektörü devreye girmektedir.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilir?

Esasında araç kiralarken yanınızda bulundurmanız gerekli olan tek belge olarak karşımıza sürücü ehliyetimiz çıkmaktadır. Ancak araç kiralarken; Elazığ Araba Kiralama firmasıyla aranızda bir sözleşme de imzalamanız gerekmektedir. Bu kapsamda elbette ki imzaladığınız sözleşmenin tüm maddelerini tek tek okumak sizin yararınıza olacaktır. Sözleşme yapmaktan asla kaçınmamak gerekmektedir. Çünkü bu sözleşme sayesinde yapmış olduğunuz kiralama işlemi de yasallaşacaktır. 

Sözleşmede aracın kiralandığı tarih saatiyle birlikte yazılı olacaktır. Ayrıca kira bedelinin ne kadar olduğu ve aracın ne zaman teslim edileceği de bu sözleşmede yer almaktadır. Tam da bu noktada aracın ne zaman teslim edileceği ve şayet o tarihte teslim edilmeyecekse ne kadar ceza ödeneceği konusudur. Genel olarak gecikme bedelinin bir günlük kiralama bedeli kadar olduğunu unutmamak gerekmektedir. 

Şayet kurumsal olarak araç kiralayacaksanız; bu tip kiralamalardaki sözleşmeler biraz daha teferruatlı olabilmektedir. Zira bu tip kiralamalar genellikle uzun süreli kiralamalardır. Yine kurumsal kiralamalar daha çok filo kiralama tarzında yapılmaktadır.

Uzun Süreli Araç Kiralamalarda Nelerde Dikkat Edilmelidir?

Uzun süreli araç kiralama yöntemi genellikle kısa süreliye oranla daha ekonomik seçenekler sunabilmektedir. Bu durum doğal olarak firmaları uzun süreli araç kiralamaya itmektedir. Uzun süreli araç kiralama hizmetleri 1 yıllık gibi zaman dilimlerinden olulaşabilmektedir. Günümüz itibariyle pek çok nedenden dolayı firma sahipleri uzun süreli Elazığ Araba Kiralama hizmetini tercih etmektedir.

Uzun süreli araç kiralama hizmeti satın alırken mutlaka kasko yapılıp yapılmadığı ve sözleşmenin başlangıç ve bitiş tarihinin ne olduğu gibi hususlara dikkat etmek şarttır. Yine araçların periyodik bakımlarının nasıl yapılacağı; bu gibi masrafları hangi tarafın üsteleneceği de dikkat edilmesi gerekli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında hem kısa süreli araç kiralarken hem de uzun süreli araç kiralarken; son derece özenli davranmak şart olmaktadır. Zira ancak bu sayede sorunsuz ve nitelikli bir oto kiralama hizmetinden yararlanmak mümkün olacaktır. 

19 Ağustos 2019
YORUMLAR