BMW M8 Competition Gran Coupe 2023 Teknik Özellikleri

BMW M8 Competition Gran Coupe 2023 Teknik Özellikleri

BMW M8 Competition Gran Coupe 2023 teknik özellikleri söz konusu olduğu zaman karşımıza üst düzeyde bir performans özelliği çıkmaktadır. Bu yeni model, Alman otomobil üreticisi BMW tarafından üretilen ortadan motorlu bir spor otomobili olarak karşımıza çıkmaktadır. Araba Şubat 2021’de ortaya çıktı ve Haziran 2021’de 2022 model yılı araç olarak satışa çıkmıştır. Coupe formunda sunulan ilk M8’in yanı sıra adına yarışma ekini de ilk kez ekleyen M8’dir.

M8 Competition Gran Coupe 2023, 625 beygir gücü ve 750 Nm tork değerinde 4.4 litrelik çift turbo şarjlı V8 motora sahiptir. Bu model arkadan çekiş isteğe bağlı olmasına rağmen, dört tekerlekten çekiş ve sekiz ileri otomatik şanzıman ile standart olarak geliyor. BMW, 3,3 saniyelik 0–60 mil/saat hızının onu dünyanın en hızlı seri üretim otomobillerinden biri yaptığını iddia ediyor. Tam da bu noktada yeni nesil çözümler ortaya koymak konusunda da ön plana çıkıyor.

BMW M8 Competition Gran Coupe 2023 Teknik Özellikleri Nelerdir?

M8 Competition Gran Coupe 2023’ün dış tasarımı, soğutma amacıyla daha büyük hava girişlerine ve güncellenmiş yan eteklere ve egzoz uçlarına sahip yeni ön ve arka fasyalar dışında, selefinin tasarımıyla büyük ölçüde aynıdır. Bu modelin İç mekan da daha büyük destekli yeni spor koltuklarla güncellendiği için konfor konusunda da iddialı bir konumda yer almaktadır. BMW tarafından piyasaya çıkarılan bu yeni modelin hem konfor konusunda hem de sürüş güvenliği konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir.

BMW M8 Competition Gran Coupe 2023 Teknik Özellikleri

BMW M8 Competition Gran Coupe 2023 teknik özellikleri bakımından BMW 8 Serisi platformuna sahiptir. Bu aracın motor Konfigürasyonuna baktığımız zaman V8 Twin Turbo şarjlı (Hibrit) özelliği karşımıza çıkmaktadır. 600 beygir gücüne sahip bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetine sahip olan bu araç; sekiz vitesli çift kavramalı şanzımanla eşleştirilmiş olarak tasarlanıştır. M8 Competition Gran Coupe, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,3 saniyede çıkabiliyor ve 340 km/s azami hıza ulaşabiliyor.

BMW M8 Competition Gran Coupe Hangi Özelliklere Sahip?

BMW M8 Competition Gran Coupe, otomobilin ağırlığının standart modele göre 39 kilogram azaldığını, boş ağırlığının ise 1.850 kg ağırlında tasarlanmış durumda. Yeni model ayrıca ağırlığı daha da azaltmaya yardımcı olan bir karbon fiber çatı paneli ve kaput ile birlikte geliyor. BMW M8 Competition Gran Coupe 2023 teknik özellikleri konusunda kapsamlı bir araştırma sürecini takip ettiğimiz zaman karşımıza performans harikası bir model çıkmaktadır.

4 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR