BMW M4 Competition Özellikleri

BMW M4 Competition özellikleri açısından, üstün özellikleri hızlı ve güçlü bir motorla birleştiren yüksek performanslı bir otomobildir. M4 Competition, 425 beygir gücü ve 406 lb-ft tork ile tamamen yeni 3.0L sıralı altı silindirli ikiz turbo şarjlı motora sahiptir. Motor, Drivelogic özellikli yedi vitesli M Çift Debriyajlı Şanzıman ile eşleştirilmektedir. Bu da sürücünün vitesleri manuel olarak değiştirmesine veya direksiyon simidindeki direksiyondan vites değiştiricileri kullanmasına olanak tanımaktadır.

BMW M4 Competition, 174 mph’lik bir azami hıza sahiptir. Bundan dolayı BMW M4 Competition günümüzün en hızlı otomobillerinden birisidir. Otomobilin 0-60 mph hızlanma süresi 3,8 saniyedir ve bu da BMW M4 Competition modelini bugün mevcut en hızlı otomobillerden biri yapmaktadır.

BMW M4 Competition, giriş seviyesi M4’ün en sportif çeşididir. Daha agresif bir dış tasarıma, daha büyük tekerleklere ve lastiklere, daha fazla güce ve geliştirilmiş bir süspansiyon kurulumuna sahiptir. Model 2018 New York Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı ve M3/M4 Coupe’nin F80 nesline dayanmaktadır. Burada BMW M4 Competition modelinin güncellendiğinden de söz etmek mümkün olmaktadır.

BMW M4 Competition Performans Özellikleri

Bu modelin sunduğu performans yükseltmeleri arasında daha büyük hava girişlerine sahip yeni ön tampon, karbon fiber ayırıcı ve yan eteklerden oluşan yeni bir aerodinamik paket yer almaktadır. Otomobil ayrıca ön aksta 20 inç ve arka aksta 21 inç daha büyük tekerleklerle üretilmiştir. Bunlar, hem kuru hem de ıslak yüzeylerde daha iyi kavrama ve yol tutuşu için Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleriyle desteklenmektedir.

BMW M4 Competition Özellikleri

BMW M4 Competition performans özellikleri bakımından dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Burada araçta farklı değişikliklerin de karşımıza çıkmaktadır. Aracın iç tasarımda kapsamlı iyileştirmeler de yapılmıştır. Diğer değişiklikler arasında elektronik olarak kontrol edilen sınırlı kaymalı diferansiyel, daha sert yaylara sahip alçaltılmış süspansiyon ayarları yer almaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında BMW M4 Competition modelinin performansı bakımında iddialı bir konumda yer almaktadır.

BMW M4 Competition Konfor Özellikleri

BMW M4 Competition konforlu bir kullanım özelliğine sahiptir. Güçlü bir klima sistemine sahip olan aracın, konfor noktasında üst seviyede bir yeteneğe sahip olduğu da bilinmektedir. Yeni su soğutma sistemi, daha yüksek sıcaklıklara izin vererek, termal verimliliği ortalama yüzde 8’e kadar artırarak yanma odasındaki iç sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olmaktadır Bu, daha önce kullanılan doğal emişli V8 motoruna kıyasla gücü yaklaşık 30 hp artırır. Bu da aracın konforunu doğrudan etkilemektedir.

5 Temmuz 2022
YORUMLAR