BMW Elektrikli Otomobilleri

BMW Elektrikli Otomobilleri

BMW elektrikli otomobilleri söz konusu olduğu zaman karşımıza göz alıcı tasarımlarla desteklen modeller çıkmaktadır. Yeni nesil araçların adresi konumunda yer alan BMW, 2013 yılında ilk tamamen elektrikli aracı olan i3’ü piyasaya sürmüştür. Oldukça iddialı bir model olan i3 kısa süre içerisinde yoğun bir düzeyde ilgi görmeyi de başardı. Son zamanların gözde tasarımları arsında yer alan İ3’ün iki farklı modeli bulunduğundan karşımıza farklı seçenekler de çıkmaktadır. Bu modeller; standart ve genişletilmiş menzil seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

BMW standart model, şarj başına EPA tahmini 130 ile 160 arasında bir km menzile sahip bir model olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu uluslararası markaya genişletilmiş menzilli model, şarj başına EPA tahmini 210 ile 275 km menzile sahip özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Bu durumun doğal sonucu olarak karşımıza son derece üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilen bir model çıkıyor.

Yeni Nesil BMW Elektrikli Otomobilleri

BMW, 2008 yılından bu yana BMW Active Hybrid X6 SUV modelini piyasaya sürülmesiyle plug-in hibrit araçlar üretmeye başlamış olan uluslararası bir marka olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2013 yılında BMW, 2025 yılına kadar 25 elektrikli aracı satışa çıkarmayı hedeflediğini açıklayarak piyasada güçlü bir şekilde yer almayı planladığını da vurgulamış oldu. O zamandan beri BMW, çeşitli plug-in hibritlerin yanı sıra i3 ve i8 Roadster gibi tamamen pilli elektrikli araçları piyasaya sürerek piyasada adından sıklıkla söz ettirmesini bildi. Dolayısıyla günümüz koşullarında BWM elektrikli otomobil modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza pek çok farklı marka çıkmaktadır.

BMW Elektrikli Otomobilleri

Her zaman popüler markalar arasında yer alan BMW, elektrikli otomobil üreten markalar arasında her zaman iddialı bir konumda yer alıyor. Araç filosunda BMW i3 ve BMW i8 olmak üzere iki model bulunmaktadır. Bu iki modelin pek çok ortak özelliği olduğu gibi, onları benzersiz kılan bazı özellikleri de bulunmaktadır. Dolayısıyla BMW elektrikli otomobilleri gündeme geldiği zaman karşımıza tam anlamıyla yeni nesil çözümlerin de çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.  Bu durumun doğal sonucu olarak bu uluslararası markanın son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirdiğini de biliyoruz.

BMW Elektrikli Otomobillerinin Kullanım Özellikleri

Günümüzde BMW, piyasadaki en popüler elektrikli otomobillerden bazılarına sahiptir. BMW elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda, i3’ten i8’e kadar birçok seçenek arasından seçim yapabilmeniz de mümkün hale gelmektedir. Yeni nesil bir model olarak karşımıza çıkan BMW i3, bugün piyasadaki en popüler elektrikli araçlardan birisi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca içinde pille alabileceğiniz en şık ve zarif görünümlü arabalardan bir model olarak da oldukça popüler bir konumda yer almaktadır.

2 Ekim 2022
YORUMLAR
YORUMLAR