Audi RS3 Özellikleri

Audi RS3 Özellikleri yeni nesil teknolojilerle desteklendikten üst seviyede bir performans etkisine sahip olan bir model dikkatleri üzerine çekmektedir. Audi RS3, otomobil üreticisinin ürün yelpazesinin amiral gemisi olan yüksek performanslı bir hatchback olarak ilgileri üzerine toplamaktadır. Bu model araç, 394 beygir güç üreten ve 400 Nm tork üreten 2.5 litrelik turbo şarjlı beş silindirli bir motordan güç alarak performans ortaya koyuyor.

RS3, sürücülerin kesintisiz bir sürüş deneyiminin keyfini çıkarabilmeleri için vites değişikliklerini olabildiğince hızlı yapmak üzere tasarlanmış bir model olduğundan yedi vitesli S tronic çift kavramalı şanzımana sahip olan bir modeldir. Audi RS3 ayrıca uyarlanabilir amortisörler ve isteğe bağlı dört tekerlekten direksiyon sistemi ile birlikte tasarlanmaktadır. Bu da virajlarda olduğu kadar yüksek hızlarda da dengesini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Audi RS3, Audi A3 ailesinin yüksek performanslı bir versiyonu olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İlk olarak 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilen modelin yeni versiyonunun son derece güçlü bir tasarım özelliğine sahip olduğu bilinmektedir. Üst seviyede bir performans ortaya koyan bir motora sahip olan Audi RS3; 0’dan 100 km/sa’e (62 mph) 4,1 saniyede ve 250 km/sa (155 mph) maksimum hıza çıkabilen bir motora sahiptir.

Audi RS3 Özellikleri

Audi RS3’ün Teknik Özellikleri

Audi RS3, standart şanzıman, direksiyon simidine monte edilmiş kürek değiştiricili yedi vitesli S tronic çift kavramalı şanzımandır. Opsiyonel spor diferansiyel, gösterge panelindeki çekiş verilerini de gösteren TFT ekran aracılığıyla kontrol edilebilmektedir. Elektronik kontrollü kilitlenen arka diferansiyeline ek olarak, çekişi optimize etmek için opsiyonel olarak elektronik kontrollü kilitlenen ön diferansiyeline de sahiptir.

Audi RS3, turbo şarjlı 2.5 litrelik beş silindirli motorundan 354 hp ve 343 lb-ft tork paketleyen kompakt beş kapılı bir hatchback olarak etkili bir tasarım özelliğine sahiptir. Otomobilde yedi vitesli çift kavramalı şanzıman, quattro dört tekerlekten çekiş ve spor süspansiyon bulunmaktadır. Audi, RS3’ün 4.1 saniyede sıfırdan 62 mil hıza çıkabileceğini iddia ediyor ve bu da onu sınıfının en hızlı otomobillerinden biri yapmaktadır.

RS3, isteğe bağlı altı ileri manuel veya yedi ileri S tronic çift debriyajlı otomatik şanzıman ile sunulmaktadır. Her iki şanzıman da, sürücülerin fren pedalını tutarken ve kırmızı çizgiye ulaşmadan hemen önce serbest bırakırken tam gaz uygulayarak hızlanmayı en üst düzeye çıkarmasını sağlayan başlatma kontrolüne sahiptir. Audi RS3 özellikleri bakımından son derece etkili bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

2 Temmuz 2022
YORUMLAR