Audi Elektrikli Otomobiller

Audi Elektrikli Otomobiller

Audi elektrikli otomobiller; her zaman gözde tasarımlarla desteklenmektedir. Audi, uzun yıllardır elektrikli araçların güçlü bir destekçisi oldu ve marka şu anda E-tron serisini piyasaya sürüyor. İlk model, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Audi e-tron Sportback konsepti olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Audi; bu elektrikli crossover’ın üretim versiyonu 2020’de satışa sundu. 2023 yılındaysa marka çok daha üst düzeyde araçlarla karşımıza çıkacak! Audi, elektrikli otomobillerin önde gelen üreticilerinden biridir. Audi e-tron, Audi e-tron GT ve Audi e-tron Sportback’i içeren bir elektrikli otomobil filosuna sahiptir. Bu araçların her birinin sunduğu farklı özellikler vardır.

Audi elektrikli arabaları, 2020 yılının başında piyasaya sürülmeye başlandı. İlk olarak 2020 yılında 300 kWh araba aküsüyle çıkacak olan Audi e-tron isimli modeller, 2021 yılında daha üst seviyede gelişmiş dönüm noktası olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Audi E-Tron Modeliyle İlgili Merak Edilenler!

Audi e-tron piyasaya çıktığı ilk andan itibaren adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmış bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak bu modele dair soruların da sayısının artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Tüm bu bilgiler ışığında Audi Elektrikli otomobiller arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan E-Tron modelinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Akü bölmesinde 330 litre depolama kapasitesi bulunuyor
  • Hava Yastığı Açma/Kapama ve Fren Sinyali ile Manevra Yapma
  • Dört Aynalı Şerit Karşılaştırmasını Gösterir Aydınlatma Bulunuyor

Audi Elektrikli Otomobiller

Audi e-tron GT, üç elektrikli motora ve dört koltuğa sahip tamamen elektrikli bir spor sedandır. Otomobil 400 km menzile ve 200 km/s azami hıza sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ayrıca bu modelin güç ve performans noktasında üst düzeye bir etkiye sahip olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Bu aşamada firma tercihinin isabetli bir şekilde yapılması demek; yeni nesil çözümleri de beraberinde getiriyor.

Audi T-Tron Sportback Nasıl Bir Özelliğe Sahip!

Audi e-tron Sportback, 2020’de beş koltuk ve her biri 312 beygir gücü üreten iki elektrikli motorla satışa sunulan bir model olarak adından sıklıkla söz ettirdi. Toplamda 596 beygir gücü üretecek bir motora sahip olan araç; tek şarjla 220 km’ye kadar gidebilecek ve sadece 3,5 saniyede 0-100 km/s hıza çıkabilecek bir tasarıma sahiptir.

Audi, 1909 yılında kurulmuş bir Alman otomobil üreticisidir. Marka en eski markalardan biridir ve 100 yılı aşkın bir süredir otomobil üretmektedir. Dolayısıyla bu markanın elektrikli otomobillerde de iddialı bir konumda yer aldığını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

1 Ekim 2022
YORUMLAR
YORUMLAR