2023 Yılında Çıkacak Hibrit Araçlar

2023 Yılında Çıkacak Hibrit Araçlar

2023 yılında çıkacak hibrit araçlar şimdiden çok konuşulmaya başlandı! Çünkü hibrit otomobiller her geçen gün daha popüler hale geliyor. Geçmişte hibrit otomobiller yalnızca sınırlı modellerde mevcuttu. Ancak şimdi tüm otomobil markalarında mevcutlar. 2023 yılında piyasaya çıkacak olan hibrit araçlar, mevcut araçlara göre daha gelişmiş özelliklere sahip olacak gibi! Dolayısıyla 2023 yılı itibariyle daha fazla markaya ait daha farklı modellerle karşılaşacağımızı rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu aşamada 2023 yılında çıkacak hibrit araçlar gündeme geldiği zaman aşağıdaki modeller gibi seçenekler karşımıza çıkıyor;

  • Ford Ranger Hybrid
  • Toyota Supra Hybrid
  • Mitsubishi Outlander PHEV

Ford Ranger Hybrid

Ford, bir süredir Ranger’ının yeni bir hibrit versiyonu üzerinde çalışıyor ve nihayet yakında piyasaya sürmeye hazır gibi görünüyor. Ranger bugün piyasadaki en çok satan araçlardan birisidir. Ford bu yeni modelle satışlarını daha da artırabilmeyi umuyor. Bu yeni versiyon aracın geleneksel versiyonlarına kıyasla yakıt verimliliğini yaklaşık %10 artırmaya yardımcı olacak bir elektrik motoru ve akü paketi sistemi ile birlikte 2.3 litrelik bir Eco Boost motora sahip olacak. Bu da Ford Ranger Hybrid modelini popüler kılmaya yetiyor!

2023 Yılında Çıkacak Hibrit Araçlar

Toyota Supra Hybrid

Toyota kısa süre önce Detroit Otomobil Fuarı’nda Supra HV-R Concept adlı ilk üretim hibrit süper otomobilini tanıttı. Toyota Supra Hybrid ilk tanıtım aşamasından sonra sıklıkla gündeme geldi. Bu yeni model aracın, güç ve performans noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Bir de Toyota Supra Hybrid yakıt cimrisi bir araç olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. bu durumun doğal sonucu olarak Toyota Supra Hybrid; son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiriyor.

Mitsubishi Outlander PHEV

Hibrit araçların 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Hibrit araç, genellikle iki içten yanmalı motor, normalde bir gaz motoru ve bir elektrik motoru olmak üzere iki veya daha fazla farklı ana taşıyıcıyı bir arada kullanan bir araçtır. Diğer kombinasyonlar, farklı tipte elektrik motorlarını veya dizel motorları içerir. Mitsubishi Outlander PHEV tam da bu noktada üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilen bir model olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

2023 Yılında Çıkacak Hibrit Araçlar Nasıl Olacak?

Hibrit araçlar otomotiv endüstrisinin geleceği olacak! Bu noktada yeni nesil hibrit araçlar, geleneksel araçlardan daha temizdir ve daha düşük emisyona sahiptirler. Hibrit araçlar, hem elektrikli hem de gazlı motoru bir arada bulundurdukları için günümüzde yollardaki diğer arabalara kıyasla daha az yakıt kullanırlar. Dolayısıyla 2023 yılında çıkacak hibrit araçlar söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı seçenekler de çıkmaktadır.

23 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR