2023 Yılında Çıkacak Elektrikli Arabalar

2023 Yılında Çıkacak Elektrikli Arabalar

2023 yılında çıkacak elektrikli arabalar; yeni nesil teknolojilerle desteklenen araçlardır. Artık otomobil üreticileri serilerine yavaş yavaş elektrikli otomobiller ekliyorlar. Ancak bunlar ana akım haline gelmeden önce hala yapılacak çok iş var! Dünya pazarları yakın zamanlarda piyasaya sürülen ve çoğu BMW ve Jaguar Land Rover gibi lüks markalardan gelen bir düzineden fazla yeni elektrikli model gördü. Bu araçların yanı sıra artık daha bütçe dostu araçların da piyasada yer almaya başladıkları biliniyor. Dolayısıyla 2023 yılında piyasaya çıkacak elektrikli arabaların daha çok satış yapabileceklerini de ifade edebiliriz.

Otomobil üreticileri, önümüzdeki iki yıl içinde showroomlara çıkacak bir dizi yeni elektrikli otomobile hazırlanıyor. Aslında, her şey plana göre giderse, 2023 yılında artık çok daha fazla markaya ait olan farklı model elektrikli araçları da görebiliriz. Bu aşamada Tesla’nın her zaman ön plana çıkan bir marka olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Yine bu markayla birlikte BMW gibi markaların da elektrikli araba piyasasına iddialı bir şekilde girdiklerini ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında 2023 yılında çıkacak elektrikli arabalar söz konusu olduğu zaman sıklıkla karşımıza çıkan iki farklı marka ve modelden söz edebiliriz;

  • Tesla Modeli Y
  • BMW iNext Serisi

Tesla Modeli Y

Tesla Model Y, iki farklı donanım seçeneğiyle sunulacak kompakt bir SUV modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araç Standart ve Performans donanımıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Standart donanım, tek bir şarjla EPA tarafından tahmin edilen 400 km menzile sahipken, Performans donanımı, tek bir şarjla EPA tarafından tahmin edilen 480 km menzile sahiptir. Her iki donanım da standart dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip olduğundan bu modelin üst düzeyde bir performansı ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

2023 Yılında Çıkacak Elektrikli Arabalar

BMW iNext Serisi

BMW iNext konsept otomobili oldukça iddialı bir tasarım özelliğine sahip! Bu Alman üreticinin gelecekteki bir elektrikli otomobilin nasıl görünebileceğini düşündüğünü gösteriyor. BMW, otonom olarak sürülebilecek bir modeli piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca bu yeni modelin; iç mekanda ses veya hareketle kontrol ile çalıştırılabilen bir dokunmatik ekran panosuna sahip olacağı da ifade ediliyor. Dolayısıyla 2023 yılında çıkacak elektrikli arabalar söz konusu olduğu zaman BMW akla ilke gelen seçenekler arasında yer alıyor!

2023 Yılında Çıkacak Elektrikli Arabalar Nasıl Olacak?

Elektrikli otomobillerin geleceği parlak görünüyor. Gittikçe daha fazla şirketin pazara girmesiyle, önümüzdeki yıllarda gerçekten yenilikçi tasarımlar görmeyi bekliyoruz. Böylece 2023 yılında hem konforlu hem de üst düzeyde performans ortaya koyabilen araçlarla karşılaşacağız.

21 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR