2023 Yılında Çıkacak 4x4 Araçlar

2023 Yılında Çıkacak 4×4 Araçlar

2023 yılında çıkacak 4×4 araçlar söz konusu olduğu zaman karşımıza üst düzeyde performans ortaya koyabilen araçlar çıkmaktadır. Önümüzdeki on yıl, bir dizi 4×4 aracın piyasaya sürüleceğini göreceğiz. Bu durumun doğal sonucu olarak gelece on yılın 4×4 araçların yılları olacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. İşte 2023’te piyasaya sürülecek en heyecan verici 4×4 araçlardan bazıları:

  • Toyota Fortuner
  • Toyota Land Cruiser
  • Volkswagen Amarok Hibrit

Toyota Fortuner Performansıyla Göz Dolduruyor

Toyota Fortuner bir süredir piyasada ve hala piyasadaki en iyi seçeneklerden birisidir. Her ikisi de altı vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilen 3.0 litrelik dizel motor veya 2.5 litrelik benzinli motorla sipariş edilebilir bir özelliğe sahiptir. İkincisi 266 beygir gücü ve 353 Nm tork alırken, birincisi 197 beygir ve 420 Nm üretiyor. Her iki versiyon da otomatik sınırlı kaymalı diferansiyel ve yokuş iniş kontrolü içeren bir arazi paketi ile birlikte geliyor.

Toyota Land Cruiser Efsanevi Bir Model!

Toyota Land Cruiser, ilk kez 1951 yılında tanıtılan efsanevi bir arazi aracıdır. Yıllar içinde birkaç kez güncellenmiş ve çeşitli ülkelerde üretilmiştir. Land Cruiser, İngiliz Ordusu ve Kraliyet Deniz Piyadeleri de dahil olmak üzere tüm dünyadaki askeri güçler tarafından kullanılmıştır. Bu aracın en son versiyonunun 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu arada bu yeni model araç; hibrit bir güç aktarma organının yanı sıra bir elektrik motoruna sahip olacak.

2023 Yılında Çıkacak 4x4 Araçlar

Volkswagen Amarok Hibrit Sürüş Konforu Vaat Ediyor!

Volkswagen Amarok Hybrid, normal sürüş koşulları için dört tekerlekten çekiş ve daha zorlu araziler için dört tekerlekten çekiş olmak üzere iki sürüş sistemi sayesinde hem asfalt yollarda hem de arazide sürülebilen araçlardan biridir. Pil takımı aracın altına yerleştirildiğinde motor ön tarafta bulunur. Dolayısıyla bu yeni nesil araç tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Güncel 2023 Yılında Çıkacak 4×4 Araçlar

2023 yılı, bazı harika 4×4 araçların çıkmasını bekleyebileceğimiz yıl. Mesela; Ford Bronco, onlarca yıldır 4×4 dünyasının temel taşı olmuştur. En son 1996’da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri insanlar geri dönüşünü bekliyorlar. Ford Bronco, Jeep Wrangler ve Nissan Xterra gibi diğer 4×4 araçlara karşı yarışacak gibi! Bu araçlar yıllardır piyasada ve arazide sürüş yetenekleri söz konusu olduğunda mükemmel seçimler olduklarını kanıtladılar.

2023 yılında çıkacak 4×4 araçlar gündeme geldiği zaman karşımıza üst düzeyde bir performans ortaya koyabilen araç modelleri çıkmaktadır. Bu araçların yeni nesli, daha önce hiç olmadığı kadar gelişmiş güvenlik özellikleri, daha iyi yakıt ekonomisi ve daha fazla kargo alanı içerecek şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla bu yeni nesil araçların kullanım özelliği bakımından iddialı olduklarını da söyleyebiliriz.

21 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR