2023 Yeni Pagani C10 Görüntülendi!

2023 Yeni Pagani C10 Görüntülendi!

2023 Yeni Pagani C10, Pagani otomobili SpA tarafından geliştirilen iki kapılı, iki koltuklu bir model olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu yeni araç, Zonda R’de kullanılandan daha hafif olan karbon fiber özel tasarım şasiye sahip olduğundan yeni nesil tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu modelde motor, 775 hp ve 830 Nm üreten AMG kaynaklı çift turbo şarjlı 4.4 L V8 motordur.

Yeni Pagani C10’un 0-100 km/s’den 2,8 saniyede ve 200 km/s’ye 6,8 saniyede hızlanmasını sağlarken, azami hızının 350 km/sa olduğu tahmin ediliyor. Bu da üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilen bir modelin karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılıyor. Pagani C10, karbon fiber şasisi olmayan ilk otomobil olacak. Bu araçta kullanılan yeni malzemenin karbon fiberden daha hafif ve daha güçlü olduğunu iddia ediyor.

2023 Yeni Pagani Tasarım Özellikleri

2023 Yeni Pagani C10 modelinin tasarımı gündeme geldiği zaman, büyük hava girişleri ve LED farları olan agresif bir ön kısma sahip bir tasarım karşımıza çıkıyor. Bu modelde arkada, gömülü bir P logosuna sahip entegre LED stop lambalarına sahip yontulmuş bir tampon var. Otomobilin içi minimalist olacak ve arka koltuktaki yolcular için bolca diz mesafesi sunacak şekilde tasarlandığı ifade ediliyor.

2023 Yeni Pagani C10 Görüntülendi!

Arabaya güç veren motorun 1.500 beygir gücüne sahip çift turboşarjlı bir V6 motor olması bekleniyor. Bu motor, otomobilin normal yollarda 220 mph hıza ulaşırken 0-60 mph’den üç saniyenin altında hızlanmasına izin verecek bir özelliğe sahip olmasını mümkün kılıyor. Pagani C10, ek bir ücret karşılığında bir seçenek olarak dört tekerlekten çekişli arkadan çekişe sahip olacak şekilde de tasarlanabiliyor.

Pagani C10 Sürüş Özellikleri

2023 Yeni Pagani C10 modelinin şasisi karbon fiberden, gövdesi ise Huayra BC’den ilham alan aerodinamik bir işlemle alüminyumdan yapılmıştır. Bu yeni modelde her iki uçta da sürüş koşullarına veya hıza göre ayarlanan aktif aerodinamik kanatlar da bulunuyor. Bu kanatların tasarımının bir Formula 1 otomobilindeki arka spoylerden ilham aldığı söyleniyor.

Pagani C10 modelinin motoru, hem otomatik hem de manuel vites değiştirme modlarına izin veren yedi vitesli sıralı manuel şanzımanla eşleştirilmiştir. Orijinal Pagani C10, sürüş konforu konusunda da üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Bu da aracın hem keyifli bir sürüşe izin vermesini hem de konforlu bir kullanım özelliğine sahip olmasını mümkün kılmaktadır.

12 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR