2023 Yeni Mercedes Benz EQE

2023 Yeni Mercedes Benz EQE

2023 Yeni Mercedes Benz EQE son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran bir model olarak adından sıklıkla söz ettiriyor. EQE, Mercedes-Benz’in elektrikli otomobil serisinin en son üyesi olarak dikkat çekici bir etkiye sahip! Yeni model iki pil boyutuyla sunulacak. Bunlar; 60 kWh pil ve 80 kWh pil olarak karşımıza çıkıyor. Bu pillerden ilki 400 kilometre menzile sahipken, ikincisi 500 kilometre menzile sahip! Böylece menzil noktasında da bu yeni modelin iddialı bir konumda yer aldığını ifade edebiliyoruz.

EQE 800V hızlı şarj cihazı ile kapasitesinin %80’ini 40 dakikada şarj edebilen bir şarj sistemi ile donatılmıştır. Mercedes-Benz’in EQC elektrikli SUV’si çok önemli bir tasarıma sahip olduğundan son zamanlarda sıklıkla talep görüyor. EQC, lansman sırasında üç farklı donanım seviyesinde sunulacak. Bunlar; Pure, Progressive ve Power olarak karşımıza çıkıyor. Pure modeli havalı süspansiyonla birlikte gelir ve standart özellikler arasında 19 inç alaşım jantlar, LED farlar, otonom acil frenleme, dur-kalk işlevli uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritte kalma yardımı ve kör nokta izleme bulunur.

2023 Yeni Mercedes Benz EQE Kullanım Özellikleri

Elbette ki pille çalışan bir motora sahip bir Mercedes fikri yeni değil. Şirket yıllardır prototiplerini sergiliyor. Ancak şimdi, ünlü otomobil üreticisinden ilk seri üretilen EV’yi piyasaya sürmek üzere. 2023 Yeni Mercedes Benz EQE tam da bu noktada devreye giriyor! Mercedes EQC, Daimler’in önümüzdeki yıllarda bir SUV ve diğer araçları içerecek olan yeni EQ alt markasından çıkan ilk model olarak dikkat çekici bir etkiye sahip olduğundan son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarıyor.

2023 Yeni Mercedes Benz EQE

3 donanım seviyesinde sunulacak olan EQC; Pure, Progressive ve Power seviyeleriyle karşımıza çıkıyor. Her biri kendi özellik paketine sahip olan bu modellerin; güç ve performans noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Bu durum doğal olarak bu modelin sıklıkla talep gören bir model olarak ön plana çıkıyor olmasını mümkün kılıyor. Böylece EQC; fiyat ve performans noktasında da üst düzeyde bir etkiye sahip oluyor.

Mercedes Benz EQE Modelinin İç Mekan Tasarımı

Mercedes Benz EQE iç mekan tasarımı diğer yeni Mercedes modellerine benziyor. Ancak navigasyon bilgilerini ön cama veya yan camlara sürücünün görüşünü engellemeden yansıtabilen isteğe bağlı bir dijital gösterge paneli gibi bazı benzersiz dokunuşlar alıyor. Kabinde ayrıca panoramik bir sunroof ve kabin boyunca bol miktarda deri döşeme bulunuyor.

15 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR