2023 Yeni Mercedes AMG GT63 S E Performance

2023 Yeni Mercedes AMG GT63 S E Performance

2023 Yeni Mercedes AMG GT63 S E, Alman otomobil üreticisinin ürün yelpazesindeki en güçlü modellerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.  577 beygir güç üreten 6.0 litrelik V8 motora sahip bu araç güç ve performans noktasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir. Bu model bir süper otomobil olarak kabul edildiğinden harika bir tasarım özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu yeni araç, navigasyon ve ses kontrolüne sahip bir bilgi-eğlence sisteminin yanı sıra Wi-Fi bağlantısı gibi çeşitli lüks özelliklerle birlikte geliyor. Bir de bu modelde iç mekanda ayrıca deri koltuklar ve ahşap süslemeler bulunuyor.

2023 Yeni Mercedes AMG GT63 S E Performance

Mercedes AMG GT63 S E Performance modelinin dış özellikleri arasında 21 inç jantlar ve sportif görünümüne katkıda bulunan sportif gövde kiti yer alıyor. Güç aktarma organı, onu engebeli arazide veya arazi koşullarında sürüş için mükemmel kılan bir arkadan çekiş sisteminden oluşur. Bu yeni model; AMG GT ailesindeki en güçlü ve en hızlı otomobildir. 5,500 rpm’de 612 hp güç ve 2,950 ile 4500 rpm arasında 685 Nm tork üreten 4.0 litrelik çift turbo V8 motordan güç alıyor. Böylece harika bir performans ortaya koymak konusunda harika bir etkiye sahiptir.

2023 Yeni Mercedes AMG GT63 S E Modelinin Özellikleri

AMG GT 63 SE Performance, sürüş koşullarına bağlı olarak torku soldan sağ arka tekerleğe asimetrik olarak dağıtan, elektronik olarak kontrol edilen sınırlı kaymalı bir arka diferansiyele sahiptir. Bu, virajlardan çıkarken veya düşük hızlarda hızla yön değiştirirken çekişi iyileştirir. 2023 Yeni Mercedes AMG GT63 S E Performance, motorunu, geleneksel çelik kaputlara kıyasla ağırlığı 24 kg azaltmaya yardımcı olan bir karbon fiber kaputun altına yerleştirir. 4.0 litrelik çift turboşarjlı V8 motor, yalnızca 7 vitesli vites moduna sahip çift kavramalı şanzımanla eşleşir.

Mercedes-AMG, GT 63 S E’nin yeni ve daha güçlü bir tasarım özelliğine sahip olduğu bilinmektedir. Yeni otomobil GT 63 SE Performance olarak adlandırılacak ve standart modelden daha fazla güce sahip olacak bir şekilde tasarlanmaktadır. Bu yeni model, 630bhp ve 800Nm tork üreten 4.0 litrelik çift turbo V8 motordan güç alıyor. Bu, 577bhp ve 700Nm torka sahip standart otomobilden önemli ölçüde daha güçlü olmasını sağlıyor. Tam da bu noktada yeni tasarım modelinin üst düzeyde bir performansı ortaya koyma kabiliyetine sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

14 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR