2023 Yeni Kasa Mercedes AMG GT

2023 Yeni Kasa Mercedes AMG GT

2023 Yeni Kasa Mercedes AMG GT, Mercedes-Benz’in yüksek performanslı AMG bölümü tarafından yapılmış bir spor otomobilİ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu model ilk olarak 2019’da piyasaya sürüldü ve o zamandan beri üç kuşaktan geçti. Yeni AMG GT, 2023’te piyasaya sürülecek olan otomobilin üçüncü nesli olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni versiyon, mevcut modelin yerini alacak tamamen yeni bir şasiye dayanacaktır.

Yeni AMG GT’nin tasarımı selefinden esinlenmiştir ve birkaç yeni farklılıkla benzer bir görünüme sahip olacaktır. Bu arabanın ön ucu, LED farlar ve arka lambalarla birlikte öncekinden daha büyük hava girişlerine sahip olacak. Ayrıca arka bölümde de bazı değişiklikler olacak, ayrıca yeniden tasarlanmış kaput ve içlerinde havalandırma bulunan bagaj kapağı da olacak şekilde tasarlanmıştır.

2023 yeni AMG GT, 8 ileri otomatik şanzıman veya 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile birleştiğinde 700 beygir güç üretebilen 5 litrelik çift turboşarjlı V8 motora sahiptir. Bu motor ayrıca, gerekli olmadığında silindirleri kapatarak yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olan silindir devre dışı bırakma teknolojisi ile birlikte tasarlanmıştır.

2023 Yeni Kasa Mercedes AMG GT Özellikleri

2023 Yeni Kasa Mercedes AMG GT, yeni nesil bir spor otomobil olmakla birlikte güç ve konfor konusunda üst düzeyde bir etkiye sahip bir modeldir. Bu yeni model, yol koşullarına veya sürüş tarzına bağlı olarak anında ayarlanabilen bir ön ayırıcı, gövde altı difüzör ve arka spoyler içeren aktif aerodinamik ile donatılmıştır. Bundan dolayı aracın performans noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

2023 Yeni Kasa Mercedes AMG GT

2023 Yeni AMG GT, Mercedes-Benz tarafından performans bölümü Mercedes-AMG ile işbirliği içinde geliştirilen ortadan motorlu bir spor otomobildir. Bu modelin konsept versiyonu, 1.000 beygir gücü ve 1.500 lb/ft tork üreten elektrik destekli bir benzinli motordan güç alıyor. Ayrıca arka aksa entegre edilmiş ve her biri 250 beygir gücü üreten dört elektrik motoruna sahiptir. Toplam sistem güç çıkışı 2.500 beygir gücüdür. Aracın aküsü, herhangi bir şarj istasyonunda kablosuz olarak veya evde veya işte prize takılarak şarj edilebilir.

Yeni Kasa Mercedes AMG GT Modelinin Performansı

2023 Yeni Şasi Mercedes AMG GT, her hızda veya kar dahil her türlü hava koşulunda optimum bastırma kuvveti ve soğutma sağlamak için otomatik olarak ayarlanan aktif aerodinamiğe sahip karbon fiber monokok bir şasiye sahiptir. Gövde, alüminyum petek yapılı hafif karbon fiber panellerden ve içlerine entegre edilmiş soğutma kanallarından yapılmıştır. Böylece araca herhangi bir ağırlık katmazlar ve yine de sağlamlığı ve sağlamlığı korurlar.

10 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR