2023 Yeni BMW M4 CSL

2023 Yeni BMW M4 CSL

2023 Yeni BMW M4 CSL üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetine sahip bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Bu araç M4 GTS’nin yarış odaklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. M4 CS, 462 hp ve 480 lb ft tork üreten 4.0 litrelik çift turbo şarjlı V8 ile GTS’ye benzer bir güç aktarma organına sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Motor, BMW’nin xDrive sistemi aracılığıyla dört tekerleğe de güç gönderen sekiz vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirildiğinden üst seviye bir performansı da ortaya koyuyor.

Otomobilin tasarımında, kaput, tavan, ön ayırıcı ve arka difüzör dahil olmak üzere gövde panellerinin çoğu için karbon fiber kullanıyor. Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerle sarılmış özel yapım 20 inç alaşım jantlara sahip bu araç aynı zamanda konforlu bir sürüş deneyimini de sunuyor. Bütün bu bilgiler ışığında M4 modellerine göre daha düşük bir ağırlık merkezi sağlamasıyla da harika bir sürüş özelliğine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

2023 Yeni BMW M4 CSL Tasarım Özelliği

BMW M4 CSL iç tasarımında, kabinde ısmarlama bir gösterge paneli ve karbon fiber kaplamalar ve Alcantara süslemeli koltuklar bulunan bir model olarak harika bir görselliğe ev sahipliği yapıyor. BMW M4 CSL, şimdiye kadar gördüğümüz M4’ün en güçlü versiyonu olarak da iddialı bir konuma sahip! Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan yeni M4 CS, BMW’nin orta boy spor coupe’sinin şimdiye kadarki en güçlü versiyonunu temsil ediyor.

2023 Yeni BMW M4 CSL

2023 BMW M4 CSL, M4 Coupe’nin diğer versiyonlarında bulunan zaten güçlü olan motor serisine ekstra güç katan özel bir baskı modelidir. Spesifik olarak, BMW’nin şimdi 412kW ve 680Nm tork üreten çift turbo 3.0 litrelik sıralı altı silindirli motorunun bir evrimini içeriyor. Bu, ona rakiplerinden biraz daha düşük bir güç çıkışı sağlamaktadır. Böylece performans noktasında üst düzeyde bir etki özelliği de karşımıza çıkıyor.

BMW M4 CSL; Sürüş Konforu Bakımından Nasıldır?

BMW M4 CSL; artırılmış güç çıkışına ek olarak, aynı zamanda pürüzlü yüzeylerde sürüş konforunu geliştirirken yol tutuş performansını artırmaya yardımcı olan modifiye edilmiş süspansiyon bileşenlerine de sahiptir. Bunlara elektronik olarak kontrol edilen amortisörlerin yanı sıra daha sert yaylar sahip olmakla birlikte sürüş konforu noktasında üst düzeyde bir etki ortaya koymaktadır. BMW M4 CSL, Alman otomotiv üreticisi BMW tarafından üretilen ortadan motorlu bir spor otomobili olarak kullanıcısının karşısına çıkmaktadır.

15 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR