2023 Toyota GR Corolla Özellikleri

2023 Toyota GR Corolla Özellikleri

2023 Toyota GR Corolla özellikleri bakımından yeni nesil çözümler ortaya koyabilen bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Toyota GR Corolla, 2 litrelik, 4 silindirli bir motora ve otomatik şanzımana sahip bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Toyota GR Corolla üç donanım seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Bunlar;

  • SE model
  • XSE model
  • Temel model

Olarak sıralanıyor. Temel modelin başlangıç ​​paketinde 16 inç alaşım jantlar, LED farlar ve arka lambalar, dört mevsim lastikleri, elektrikli aynalar ve kilitler bulunuyor. Ayrıca temel modelde anahtarsız giriş, hız sabitleyici ve Bluetooth bağlantılı dokunmatik bilgi-eğlence sistemi de bulunuyor.

SE modelde; 18 inç alaşım jantlar ve sis farları bulunuyor. Ayrıca açılır tavan veya navigasyon sistemi içeren isteğe bağlı paketler de bu yeni modelin dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.  SE modeli kendine özgü tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

XSE modeli ısıtmalı ön koltuklara sahip deri koltuklarla karşımıza çıkıyor. Ayrıca havalandırmalı ön koltukları veya gerçek zamanlı trafik güncellemelerine sahip navigasyon sistemini içeren isteğe bağlı paketler de bu modelde bulunuyor.

300 BG’lik 2023 Toyota GR Corolla Özellikleri Nelerdir?

2023 GR Corolla; Toyota tarafından üretilen 300 HP’lik bir hibrit sedandır. Bu yeni model tamamen yeni bir şasiye ve yeni bir V6 motora sahiptir. GR Corolla, diğer modeller için de kullanılacak olan yeni nesil Corolla platformunu temel alıyor. GR Corolla, hem önden çekişli hem de dört tekerlekten çekiş seçenekleriyle hem sedan hem de vagon konfigürasyonlarında sunulacak bir şekilde tasarlanmıştır.

2023 Toyota GR Corolla Özellikleri

300 BG’lik 2023 Toyota GR Corolla özellikleri gündeme geldiği zaman etkili bir motor gücüyle karşımıza çıkıyor. Motor, gücü bir e-CVT sistemi aracılığıyla arka tekerleklere veya dört tekerleğin tamamına gönderen 8 vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilmiştir. Bu da çok daha üst düzeyde bir performans özelliğinin karşımıza çıkıyor olmasını mümkün kılmaktadır.

300 BG’lik 2023 Toyota GR Corolla’nın Dikkat Çekici Etkisi!

Toyota GR Corolla, 2023 yılında piyasaya sürülecek olan geleceğin Toyota otomobil modeli olarak son derece dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Model, 2019 Tokyo Motor Show’da tanıtılan Toyota GR konsept otomobili temel alınarak tasarlanmıştır. Yeni nesil araç modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza Toyota GR Corolla çıkmaktadır.

GR Corolla, yalnızca otomatik şanzımanlı, önden çekişli bir araçtır. AWD sistemi için bir seçenek olarak 4WD seçeneği ile birlikte tasarlanmıştır. Hızlanma ve performansta ekstra bir vuruş isteyenler için çift kavramalı şanzıman da mevcuttur. 2023 Toyota GR Corolla özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza son derece farklı özelliklerin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

9 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR