2023 Mercedes AMG CLE Özellikleri

2023 Mercedes AMG CLE Özellikleri

2023 Mercedes AMG CLE özellikleri açısından dikkatleri üzerine çekebilen bir model olarak adından sıklıkla söz ettirmeye başladı! Mercedes-AMG CLE, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz’in ilk kez 2020 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan bir konsept otomobilidir. CLE, Coupe, Luxury ve Elegance anlamına geliyor. Lüks ve sportifliği tek bir pakette birleştiren dört kapılı bir sedan olarak karşımıza çıkan Mercedes AMG CLE lüks ve konforu bir araya getiriyor.

AMG CLE; gövde karbon fiber ve alüminyumdan tasarlanmıştır. Bu bir yandan hafiflik sağlarken aynı zamanda çelikten daha güçlü olmasını sağlar. 2023 Mercedes-AMG CLE, her aksta iki motorlu bir elektrikli güç aktarma organına sahiptir ve bu da onu dört tekerlekten çekiş yapar. Akü, ağırlık merkezini düşük tutmaya yardımcı olan aracın tabanının altına yerleştirilmiştir. Pil, kablosuz bir indüksiyon pedinde veya kullanılmadığında kaputun üstündeki ızgaranın arkasına oturan isteğe bağlı bir fişli şarj cihazıyla şarj edilebilir.

Yeni 2023 Mercedes AMG CLE Özellikleri

2023 AMG CLE, Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz tarafından tasarlanan ve geliştirilen orta boy bir SUV modeli olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu model 2021’de piyasaya sürülen Mercedes-Benz GLE’ye dayanmaktadır. AMG CLE, GLE’nin performans odaklı bir versiyonudur.

2023 Mercedes-AMG CLE’nin tasarımı, 2020’de piyasaya sürülen AMG GT 4 Kapılı Coupé’den ilham almıştır. Ön tamponda geniş hava girişleri bulunur ve entegre LED şeritlerle birlikte gündüz yanan farlar da vardır. Ön tekerleklerin arkasında fren kanalları bulunurken, arka uçta her iki tarafta dörtlü egzoz borusu bulunur.

2023 Mercedes AMG CLE Özellikleri

2023 Mercedes AMG CLE özellikleri gündeme geldiği zaman tam anlamıyla tasarruflu bir model karşımıza çıkıyor. Bu model, tek şarjla 500 km menzile sahiptir ve altı saatte şarj edilebilir. Pil kapasitesi 64 kWh’dir. Bu da arabayı 2023’te mevcut olan en uzun menzilli EV’lerden biri yapar.

Yeni Mercedes AMG CLE Modelinin Konfor Özellikleri

2023 Mercedes AMG CLE özellikleri söz konusu olduğu zaman özellikle konfor kavramı sıklıkla karşımıza çıkıyor. Mercedes-AMG CLE’nin iç kısmında, klima kontrolü veya müzik seçimi gibi çeşitli işlevleri sesli komutlarla kontrol edebilen bir yapay zeka sistemi bulunuyor. Bu özelliği sayesinde bu modelin yeni nesil çözümleri ortaya koyduğunu da ifade edebiliriz.

Mercedes-AMG CLE (Central Light Electric), 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yüksek performanslı bir elektrikli otomobildir. Mercedes-Benz tarafından üretilecek ve satışların Eylül 2022’de başlaması bekleniyor. Mercedes-Benz’in ana şirketi Daimler AG tarafından geliştirildi ve Mercedes markasının bulunduğu tüm pazarlarda satışa sunulacak!

9 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR