2022 Volkswagen Golf R

2022 Volkswagen Golf R

2022 Volkswagen Golf R, Volkswagen Golf kompakt otomobilinin yüksek performanslı bir versiyonu olarak karşımıza çıkmıştır. İlk olarak 1983’te tanıtıldı ve 2013’te tanıtılan mevcut altıncı nesil de dahil olmak üzere beş nesilde üretildi. Altıncı nesil model, 2017 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda GTI Performans Paketi olarak lanse edilmiştir. Şubat 2018’de yeni GTI R, önceki GTI Performans Paketinden daha güçlü bir motorla Chicago Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. 2020 yılında geliştirilen yeni yüzüyle piyasaya çıkan bu model; 2022 yılında da gözde tasarımlar arasında yer aldı.

Volkswagen Grubu’nun geliştirme başkanı Frank Welsch, bu yeni model aracı; “piyasadaki en güçlü sıcak hatchback” olarak nitelendirmiştir. Bu yeni nesil aracın Motoru, 272 kW; 290 bhp üreten 2.0 L turbo şarjlı sıralı dört benzinli bir motordur. Şanzıman, 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG çift kavramalı sistemdir. Dolayısıyla son zamanların gözde modelinin performans noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada bu yeni aracın hem tasarım özelliği hem de performans özelliğiyle dikkat ekici bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.

2022 Volkswagen Golf R Özellikleri

Golf R’nin dört kapısı, beş koltuğu ve 463 litre bagaj kapasitesi vardır. Beş farklı donanım seçeneğiyle karşımıza çıkan bu yeni modelde; S, SE, SEL, Autobahn ve R-Line seçenekleri bulunmaktadır. Temel modelde 17 inç alaşım jantlar ve isteğe bağlı bir panoramik açılır tavan bulunan bu yeni modelin güç ve performans noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

2022 Volkswagen Golf R

Volkswagen Golf R, Volkswagen Grubu’nun performans kanadı Volkswagen Motorsport tarafından geliştirilen Volkswagen Golf’ün yüksek performanslı bir versiyonudur. Golf R, Volkswagen Group’un diğer performans modelleriyle yakından ilişkilidir. Dört neslin tamamı ya Mk4 Golf’e ya da onun yerine geçen PQ35 platformuna dayanmaktadır. Dolayısıyla bu yeni versiyonun diğer modellerden destek aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

2022 Volkswagen Golf R’nin Tasarım Özellikleri

Volkswagen Golf R, Volkswagen Golf kompakt otomobilinin yüksek performanslı bir modeldir. Bu yeni modelin tasarım özelliklerine baktığımız zaman güçlü bir görsellik karşımıza çıkmaktadır. Sürüş konforu ve sürüş güvenliği açısından üst düzeyde bir performans ortaya koyan bu yeni modelin; dış tasarımının da oldukça etkili olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında 2022 Volkswagen Golf R her zaman ilgi çekmeyi başaran tasarım özellikleriyle dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

27 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR