2022 Toyota Yaris Cross

2022 Toyota Yaris Cross

2022 Toyota Yaris Cross, 2022’de tanıtılan crossover SUV’nin yeni bir versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu araba ilk olarak tanıtıldığı günden beri piyasadaki en popüler crossover’lardan biri haline geldi. Yeni model bazı önemli değişikliklerle geldiğinden bu yeni tasarımın da dikkat çekici bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle benzersiz bir tasarıma ve mükemmel performansa sahip olan bu yeni modelin görsellik konusunda da üst düzeyde bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

2022 Toyota Yaris Cross, önden arkaya ve yukarıdan aşağıya yeniden tasarlanmıştır. Bu nedenle bu modelde bulabileceğiniz birçok yeni özellik vardır. Ön kısım, ızgarası ve sis farları sayesinde daha agresif bir görünüme sahip olan bu model; harika bir görselliğe de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bu crossover SUV, eskisinden daha da iyi görünmesini sağlayan LED farlarla birlikte geliyor.

2022 Toyota Yaris Cross Tasarım Özellikleri

Toyota Yaris Cross modelini yan profilde siyah, gri veya beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği olduğunu görebilirsiniz. Bu arabanın arka tarafında, ona aerodinamik bir görünüm veren küçük bir spoyler olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca, bu arabada sürüş deneyiminiz için bir başka kullanışlı özellik olan LED teknolojisine sahip arka lambalar da bulunmaktadır.

2022 Toyota Yaris Cross

2022 Toyota Yaris Cross, oldukça konforlu bir sürüş deneyimi yaşatan bir hatchback olarak karşımıza çıkıyor. Model, yeni Toyota Matrix’i temel alacak şekilde tasarlanmıştır. Otomobil, rekabetten ilham alan bir tasarıma sahip olmakla birlikte aynı zamanda onu önceki modele göre daha konforlu hale getiren bazı unsurlara sahip olacak şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu yeni model teknik özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

2022 Toyota Yaris Cross Teknik Özellikleri

2022 Toyota Yaris Cross şehir içinde 29 mpg ve otoyolda 36 mpg yakıt ekonomisi derecesi için yeterli olan 170 beygir gücü ve 185 lb-ft tork sağlayan 1.8 litrelik dört silindirli bir motorla birlikte üretilmiştir. Şanzıman, isteğe bağlı bir otomatik olan da mevcut olan altı vitesli bir manuel şanzımandır. Dış kısımda, agresif bir görünüm veren belirgin çamurluklar ve büyük tekerlekler bulunurken, iç mekanda destekleyici koltuklar ve hem yolcular hem de kargolar için bolca yer bulunan sportif bir düzen bulunuyor. Yeni model, Volkswagen Jetta, Nissan Versa ve Honda Civic ile rekabet edecek şekilde tasarlanmıştır.  Bu da onu her zaman popüler olan modeller arasında iddialı bir konumda getirecektir.

26 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR