2022 Suzuki S Cross Özellikleri

2022 Suzuki S Cross Özellikleri

2022 Suzuki S Cross özellikleri bakımından iddialı bir konumda yer alıyor. Suzuki S-Cross, 2011’de piyasaya sürülen kompakt crossover’dır. Araç, 1.6 litre benzinli motorla gelir ve 6.000 rpm’de 120 hp maksimum güç çıkışı sağlar. Ayrıca 4.400 rpm’de 140 Nm’lik bir tepe tork çıkışına sahiptir. 2022 yılında karşımıza çıkan yeni versiyonu ise çok daha üst düzeye bir performans ortaya koymak konusunda etkili bir tasarım özelliğine sahiptir. Yeni nesil teknolojilerle desteklenen bu yeni modelin aynı zamanda harika bir görsel tasarım özelliğine sahip olduğu da biliniyor.

Bu yeni model araç, altı ileri manuel ve yedi ileri DCT otomatik şanzıman sistemine sahip özelliğiyle göz doldurmaktadır. Benzinli versiyonun hareketsiz haldeyken 100km/s hıza ulaşması sadece 11 saniye sürüyor. Bu yeni model araç; elektronik olarak sınırlandırılmış 180km/s azami hıza sahip bir model olarak ön plana çıkmaktadır. Öte yandan, dizel versiyonun aynı 0-100km/s süreye ulaşması 12 saniye sürüyor ancak elektronik olarak sınırlandırılmış 170km/s azami hıza sahiptir. Bu da onu her zaman gözde araç modelleri arasında kılmaya yetiyor!

2022 Suzuki S Cross Özellikleri

2022 Suzuki S Cross Teknik Özellikleri Nasıldır?

Suzuki S-Cross, hem önden çekişli hem de dört tekerlekten çekişli konfigürasyonlarda mevcut olan beş kapılı bir SUV olara karşımıza çıkmaktadır. Yeni model Suzuki S-Cross, platformunu Chevrolet Trax ile paylaşıyor. Ancak Swift hatchback’i temel alan benzersiz bir tasarıma sahip olan bu modelin orijinal tasarımlarla desteklendiği de biliniyor. 2022 Suzuki S-Cross, 148 beygir gücü ve 170 lb-ft tork üreten 1.4L turbo şarjlı dört silindirli bir motordan güç alıyor. Bu modelin güç performansı, altı ileri manuel şanzıman veya kürek değiştiricili yedi ileri otomatik şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere veya dört köşeye gönderilmesitle sağlanıyor. Suzuki S-Cross; Baleno ile aynı platformu temel alacak ancak daha uzun bir dingil mesafesine sahip olacak ve bu da sürüşü daha konforlu hale getirecek. Araba da öncekinden biraz daha büyük olacak, ancak yine de 2 bin kilogramdan daha hafif olması bekleniyor. Bu araç selefine göre birkaç iyileştirme ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Suzuki S-Cross Tasarım Özellikleri Nasıldır?

2022 Suzuki S Cross, özellikle aynı platformu ve bazı motorları paylaştığından, bu markanın diğer modellerinde gördüğümüze benzer bir tasarım özelliğine sahip bir şekilde tasarlanmıştır. Tam da bu noktada Suzuki S-Cross modelinin güç ve performans noktasında oldukça etkili olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu yeni modelin büyük boyutları ve arka koltukta oturanlar için cömert baş mesafesi nedeniyle iç mekanı oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz.

26 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR