2022 Seat Ibiza Özellikleri

2022 Seat Ibiza Özellikleri

2022 Seat Ibiza, kompakt beş kapılı bir hatchback ve Volkswagen Grubu’nun MQB A0 platformu altında üretilen ilk model olarak her zaman dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu araba ilk olarak Eylül 2020’de Frankfurt Motor Show’da tanıtıldı. Sonrasında üretime geçilen araç hem sürüş güvenliği hem de konforu açısından sıklıkla gündeme gelen bir model olmayı da başardı. Yeni Ibiza, son nesil modeli de yazan Pierpaolo Lazzarini tarafından tasarlandı. VW’nin devam eden küçültme stratejisinin bir parçası olarak, 4,21 metre uzunluğunda ve 1,82 metre genişliğinde ölçülerinde önceki modelden daha küçüktür. Sınıfının konforlu araç grubu içerisinde yer alan yeni Seat Ibiza; son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarmaktadır.

2022 Seat Ibiza’nın Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

2022 Seat Ibiza; yüksekliği, selefine kıyasla 8 milimetre azaltılarak 1.420 milimetreye düşürüldü. Ekipman seviyelerine bağlı olarak yaklaşık 1.250 kilogram ağırlığındadır. Bu, gövde panelleri ve her iki aks için alt çerçeveler, ön süspansiyon kolları ve mafsallar gibi süspansiyon bileşenleri için kapsamlı alüminyum kullanımı sayesinde eskisinden yaklaşık 50 kilogram daha hafiftir.

2022 Seat Ibiza Özellikleri

Yeni Seat Ibiza’nın iç tasarımı tamamen teknoloji ve konforla ilgilidir. Orta konsol, bilgi-eğlence ve klima kontrolü de dahil olmak üzere otomobilin tüm fonksiyonlarını kontrol eden büyük, 10,1 inçlik bir dokunmatik ekrana sahiptir. Bilgi-eğlence sistemleri bakımından da üst düzeyde bir etkiye sahip bu araç modelinin, estetik görsel tasarım konusunda da iddialı olduğu biliniyor.

Seat Ibiza’nın kabini, iki USB bağlantı noktası ve bir kablosuz şarj pedi içeren geniş bir orta konsol ile bol miktarda saklama alanına sahiptir. Opsiyonel olarak sunulan ısıtmalı koltuklarla ön koltuklar da konforlu ve destekleyicidir. Böylece aracın iç yapısının işlevsellik açısından üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetine sahip olduğu bilinmektedir.

2022 Seat Ibiza Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ibiza’nın motor seçenekleri, temel modelde bulunan 1.0 litrelik turbo şarjlı üç silindirli motordan daha yüksek trimlerdeki 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli motora kadar uzanıyor. Her iki motor da yaklaşık 200 beygir gücü ve 184 feet tork üretiyor. Bu, çoğu sürücünün ihtiyacı için yeterlidir. Bu noktada 2022 Seat Ibiza güç ve performans özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. 2022’de tamamen yeni bir modelle değiştirilen bu yeni tasarım; yeni nesil teknolojilerle de desteklenmiştir. Bu da 2022 Seat Ibiza’nın son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren bir marka olmasını mümkün kılmaktadır.

25 Eylül 2022
YORUMLAR
YORUMLAR